Антибіотики — не тільки високоефективні, але і дуже токсичні препарати. Їх безконтрольний прийом завдає величезної шкоди здоров’ю, здатний викликати незворотні зміни і небезпечні патологічні процеси. Під атаку потрапляють бактерії-патогени і корисні мікроорганізми, також хімія завдає непоправної шкоди ниркам і печінці.

 

ШКТ в зоні ризику

 
ШКТ страждає першим, коли ми приймаємо антибіотики в таблетках. Мільйони бактерій гинуть, і слизова кишечника буквально перетворюється в пустельну зону. Це призводить до різних негативних наслідків — туди можуть заселятися погані грибки і бактерії, травна функція порушується, імунітет падає. Чим швидше ви почнете відновлювати порушену корисну флору, тим краще.
 
Пробіотики «підгодовують» пребіотиками — їжею, яка не перетравлюється до кінця, не засвоюється у верхніх частинах ШКТ, зате ферментує флорою в товстому кишечнику. Основні пребіотики — це рослинні волокна, молочні цукру.
 

 

 

Що відбувається з іншими слизовими

 

Антибіотики негативно впливають не тільки на кишечник, але і на інші слизові. У жінок часто починається молочниця. У нормі викликають кандидоз бактерії присутні завжди, але корисна флора стримує їх надмірний ріст. Допоможе запобігти молочницю або хоча б мінімізує ризики її розвитку одночасний прийом з антибіотиками йогуртів або капсул, заселених корисними бактеріями. Якщо кандидоз все одно почнеться, він буде не таким сильним і піде після курсу місцевих препаратів (свічок).

 

Як себе почуває печінку

 
При прийомі будь-яких лікарських засобів погано, оскільки саме вона відповідає за виведення токсичних речовин, що утворюються в процесі розпаду лікарських формул. Під час антибіотикотерапії показаний прийом гепатопротекторів — спеціальних добавок на основі рослинних компонентів. Активні речовини — насіння гарбуза, артишок, чорна розторопша, ін. Курс зазвичай тривалий — не менше півтора місяців. При вживанні рослинних формул побоюватися нічого, оскільки вони нетоксичні і підходять для тривалого прийому.
 
Міфи про біопрепарати і важливі правила антибіотикотерапії
Біопрепарати приймають перорально, основне всмоктування відбувається в товстій кишці. Після потрапляння в кисле середовище шлунка основна частина хороших мікробів гине. Чи означає це, що прийом таких формул марний? Ні — якісні БАДи принесуть чималу користь здоров’ю і нівелюють негативний вплив токсичних лікарських формул на печінку, нирки, кишечник. Без добавок організм теж впорається, але це йому буде зробити важче.
 
Прийом біопрепаратів обов'язковий в таких випадках:
● прийом антибіотиків протягом тижня і більше;
● терапія відразу декількома засобами;
● зміна однієї формули на іншу в разі неефективності призначеної спочатку;
● імунодефіцитні синдром, онкологія, хронічні хронічні патології, виснаження.
 
Прийом і антибіотиків, і відновлюючих засобів потрібно робити згідно з інструкцією — до їжі або після, разом чи окремо, завжди дивіться, чим запивати капсули, щоб не знизити ефективність їх дії. Непогану підтримку дає правильна дієта — з великою кількістю фруктів, овочів, живих кисломолочних продуктів, білка. Цукор потрібно мінімізувати, хімію, алергени, грубу дратівливу їжу, алкоголь прибрати. Жирні, смажені страви на час антибіотикотерапії теж не рекомендовані.