Артишок природна сіяна рослина, яка використовується для лікування печінки, нирок, активації діурезу, посилення жовчоутворення. Засоби на його основі надають виражену жовчогінну дію, виводять сечовину з організму.
Артишок призначається не тільки в лікувальних цілях, але і для профілактики. Трава показана людям після операції, якщо у них аномалії нирок, печінки.
 
Основні властивості артишоку:
● відновлює функцію нирок;
● покращує відтік жовчі, стимулює вироблення;
● виводить токсини, шлаки;
● відновлює структуру, функцію печінки;
● знижує рівень холестерину в крові;
● виганяє жовч, посилює сечовипускання;
 
Допомагає рослина при здутті живота, нудоті, що виникає на тлі несвіжої жовчі, коліків. Перелік протипоказань мінімальний  вагітність, лактація, печінкова недостатність, захворювання жовчі. Якщо у вас є сумніви, спірні питання, зверніться до лікаря. У більшості випадків засоби з артишоком добре переносять, дають швидкий виражений ефект.

Про рослину. Калорійність

 
Артишок входить до складу трав'янистої родини складних кольорів, має яскраво виражені великі суцвіття, нижні м'ясисті частини яких використовуються в харчових цілях. У терапії використовуються нирки з м'ясистими лусочками. Походження культури Середземномор'я, але зараз вона вирощується практично у всіх регіонах світу. У кулінарії затребувані молоді і старі квіти і шишки. Маленькі шишки цікавий варіант перекусу, шишки середнього розміру смажать і тушкують. Свіжу рослину нарізають тонкими скибочками і додають в овочеві, м'ясні салати. Цікаво доповнює артишок смак рисових страв. У сирому вигляді можна з'їсти рослину — вона нагадує незрілий волоський горіх.
 
У 100 г рослини артишоку міститься 53 кКал. Протипоказань до застосування немає. Корисні властивості і склад Артишоку має не тільки приємний незвичайний смак, який затребуваний в кулінарії, але і багатий вітамінним складом. У зелених частинах рослини присутні білки, жири, вуглеводи, фосфати, солі заліза і кальцію, вітаміни В, С, Р, інулін, каротин, цінні органічні кислоти.
Зовнішнє листя містить ефіри, які дають приємні смакові характеристики. Артишок їдять у вареному, свіжому, консервованому вигляді. Для виробництва фармацевтичних препаратів продукт проходить тривалу попередню обробку. Екстракт артишоку відмінно стікає нирки, печінку, виводить токсичні речовини. З коренів і листя готують відвари, соки, настоянки.
Відвари швидко знижують сечову кислоту, холестерин в крові, активізують ЦНС. Греки втирали продукт в шкіру голови для лікування облисіння. У народній медицині засіб використовується для поліпшення потенції.
 
Інші застосування незвичайних нирок, коренів і листя:
● токсичні ураження печінки в результаті прийому агресивних хімічних речовин;
● підвищення рівня холестерину;
● жовчнокам'яна хвороба;
● псоріаз, екзема;
● ржатеросклероз;
● алергії;
● гепатит;
● жовтяниця;
● запалення;
● тріщини на язиці, стоматит, молочниця;
● абряки, водянка;
● підвищене потовиділення.
 
Очищення артишоків, якщо ви плануєте використовувати їх свіжими, вимагає певних навичок. Спочатку вони ламаються, видаляють зовнішні грубі листи, потім розрізають внутрішні, ретельно зчищають ворсинки з-під листя, а в руках залишається м'ясиста серцевина. Якщо ви хочете уникнути очищення, ви можете купити вже оброблені нирки. Якщо вас цікавить чисто лікувальний сечогінний, жовчогінний ефект, має сенс відразу ж купити харчову добавку, а не готувати засіб самостійно. Наприклад, Артижель має збалансований склад, відмінну переносимість, не викликає небажаних реакцій. Добавка не нудотна, при необхідності її можна давати навіть дітям з 12 років.

Запобіжні заходи

 
Слід дотримуватися обережності зі свіжим артишоком. ишки містять поліфенол речовину, що підсилює поділ жовчі. Пацієнтам з проблемним жовчовивідним, холециститом застосовувати свіжий артишок, засоби на його основі повинні бути дозовані.
Подивіться на розмір плодів чим старше рослина, тим важче воно засвоюється і складніше. Якщо молоді бутони можна вживати в сирому вигляді, стару рослину спочатку потрібно акуратно відварити. Відкриті шишки, буре листя свідчать про те, що овоч зіпсований, його не слід їсти.