На жаль, часто так — ми переїдаємо, перепиваємо, а потім страждаємо від печії, похмілля та інших неприємних симптомів. Ми опишемо механізм горіння в харчовому середовищі після застою і розповімо про те, як покращити самопочуття.
 

Переїдання — зло

 

У шлунок їжа потрапляє стравоходом, у місці переходу розташований сфінктер — спеціальний клапан, який пропускає вміст з одного відділу травної трубки до другого. Цей клапан відповідає за односпрямований рух продуктів харчування — вони йдуть зверху донизу, назад не повертаються. Інша функція сфінктера — контроль за якістю, станом шлункового соку, який повинен залишатися всередині шлунка. Якщо сфінктер починає працювати некоректно, шлунковий вміст вкидається в стравохід (а такого не повинно бути).
 
Секрет містить соляну кислоту — вона обпалює слизову оболонку. У результаті розвивається печія, на її фоні можуть прогресувати грижі діафрагми, рефлюксна патологія та інші небезпечні стани. Одна з основних причин захворювань шлунково-кишкового тракту — переїдання. Нормальний обсяг шлунка становить 1 літр, розтягнути його можна, але це вже буде мінус вашому здоров’ю. До 3-4 літрів стравохід ще розтягнутися у стані, якщо з’їсти більше, відкриється сфінктер. Він спробує звільнити нове місце для їжі, частина шлункового соку проникне в стравохід, розвинеться печія.
 
У зоні ризику не тільки любителі галасливих застіль зі столами, що ламаються від їжі, а й люди, що вечеряють одразу перед сном. Шкідливі для ШКТ фізичні навантаження відразу після їди, носіння тісного одягу. Щоб прискорити травлення їжі під час новорічних свят, спробуйте приймати ферменти. Якщо печія вже з’явилася, можна вжити Гіалеру — і самопочуття швидко покращиться.
 

Як впливає на організм алкоголь

 

Негативно — причому в усіх відношеннях. На окрему увагу заслуговує розгляд впливу спиртних напоїв на кишечник і стравохід. Зловживання спиртним практично завжди викликає збої в роботі системи травлення, люди скаржаться на печіння в грудях. Печія — не найгірший наслідок прийому алкоголю, але й вона завдає чимало неприємних моментів.
 
Принципи впливу спиртного на ШКТ та механізми розвитку печії:
● алкоголь посилює продукування соляної кислоти;
● коктейлі часто вживають з гострою або солоною їжею, а вона додатково провокує печію;
● газовані напої підвищують внутрішньочеревний тиск, виникає характерне відчуття печіння, розпирання;
● після вживання алкоголю розслабляється стравохідний сфінктер, тому вміст шлунка може потрапити в стравохід.
 
Дискомфорт додатково посилюється при ожирінні, курінні, неправильному харчуванні. Стан зазвичай супроводжують важкість у животі, кисла відрижка, кашель, першіння у горлі.
 
Ступінь негативного впливу алкоголю на організм людини залежатиме від виду напою та обсягів його вживання. Наприклад, вино в помірних кількостях навіть корисне, але в надмірних призводить до гастритів, печії. Горілка — агресивний алкоголь, що руйнує клітини печінки, що викликає утворення ерозій слизової оболонки. У коньяку багато спирту, тому ступінь негативного на ШКТ виходить високою.
Шампанське — це не лише алкоголь, а ще й газування, тож негативний удар буде подвійним. Особливо небезпечний для здоров’я самогон, компоненти якого руйнують слизову оболонку шлунка.
 

Чим небезпечний стан

 

Печія після застілля і, тим більше, життя може призводити до малоприємних наслідків на кшталт розвитку хронічного холециститу, гастриту, виразки шлунка, дванадцятипалої кишки, дуоденіту. При частих нападах потрібно пройти комплексне обстеження здоров’я, щоб точно визначити причину проблеми та вжити правильних заходів. Непогані результати дає вживання біологічно активних добавок на кшталт Гіалери, але у запущених випадках може знадобитися важча «артилерія».