Діарея — що робити?

Діарея — не патологія, якщо стан здоров’я знаходиться в межах норми. Іноді з розладом стільця стикається кожен з нас, питання в ступені його тяжкості. Якщо понос не частий, виник на тлі отруєння, зміни харчових звичок, нервувати нема про що. Розповімо, коли бити тривогу, що робити для профілактики, і як вести себе, якщо понос вже почався.

 

Небезпечно чи ні?

У більшості випадків діарея абсолютно не є небезпечною для здоров’я.

 

Бути пильними слід тільки якщо:
● Стілець рідкий, з домішками крові. Якщо він повністю чорний, значить, крові багато, і вона згорнулася.
● Діарея спостерігається на тлі високої температури тіла — 38 градусів і більше.
● Присутні дуже сильні блювота, нудота, які не проходять протягом доби.
● Відчувається виражена хворобливість в животі, області ануса.
● Пронос почався після подорожі за кордон.
● Сеча придбала насичений темний відтінок.
● Відзначається посилене серцебиття.

Якщо на фоні діареї з’явилися такі симптоми як сильна дратівливість, головні болі, помутніння свідомості, теж зверніться до лікаря. Ці явища вказують на запальний процес, інфекцію, виражене зневоднення. Ситуація небезпечна, потрібна лікарська допомога, в деяких випадках і госпіталізація.

 

Причини розвитку та заходи профілактики

Пронос — хвороба немитих рук, і це правда, оскільки діарея розвивається найчастіше на тлі ігнорування правил особистої гігієни.

 

Але є й інші чинники, що викликають розлад шлунку:
● віруси, інфекції;
● паразити і бактерії;
● прийом деяких лікарських засобів;
● застосування штучних підсолоджувачів;
● непереносимість лактози і фруктози.

Хронічна діарея часто пов’язана з розладами травлення — потрібно виключити коліт, целіакію, хвороба Крона, синдром подразненого кишечника. При частих розладах потрібно проаналізувати регулярність вживання алкоголю — ці моменти сильно пов’язані. Постійне вживання спирту призводить до пошкоджень слизової кишечника, змінює склад флори.

Також діарею викликають деякі гормональні захворювання. Основні — гіпертиреоз і цукровий діабет. Частіше за інших на проноси скаржаться спортсмени, а якщо говорити точніше, то бігуни. Розуміння повного набору факторів дозволить вам оцінити реальний стан справ і вжити заходів у разі потреби.

 

Що робити

У більшості випадків лікуватися не потрібно, достатньо трохи почекати, і стан нормалізується. Для прискорення відновлення лікарі рекомендують пити якомога більше рідини — краще всього чистої води, але це не суворе обмеження. А ось від алкоголю, кофеїну варто відмовитися.

Включіть в раціон бідні клітковиною продукти. До переліку входять відварна курка, яйця, рис, тости з борошна білих сортів, крекери. Можна відмовитися від жирної їжі, продуктів з високим вмістом клітковини на кшталт овочів, фруктів, на час відновлення варто прибрати з раціону приправи. Будуть корисні пробіотики. Ці речовини швидко нормалізують флору, але вибір варто робити не на око, а разом з лікарем.

 

Коли пронос триває 2 дні і більше, варто звернутися до фахівця. У нормі проблема повинна пройти набагато швидше. Ймовірно, в організмі стався серйозний збій, і до його усунення нормалізувати стілець просто не вийде. 

 

Хороші результати показує прийом Лацідоентера. Це натуральна добавка, яка швидко усуває діарею, незалежно від характеру її походження. Це комбіноване пробиотичний засіб зі штамами корисних бактерій. Воно надає антимікробний, антидиарейний ефект, відновлює баланс кишкової флори. Засіб безпечне, добре переноситься, не викликає побічних ефектів, підходить дітям і дорослим. Приймати його можна довго для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту або симптоматично для усунення неприємних проявів. Будьте здорові!