Щоденно людина вживає корисні бактерії — пробіотики, які створюють захисний бар’єр для шлунку. Здорова мікрофлора кишечника містить біфідобактерії, лактобацили та інші мікроорганізми. Вони перетравлюють їжу, засвоюють вітаміни, білки, нейтралізують токсини та зміцнюють імунітет. Таблетки Зафакол IQ сприяють усуненню спазмів в кишечнику та укріпленню бар'єрної функції його слизової оболонки.

Чому порушується кишкова флора?

Пробіотична екосистема закладається при народженні та розвивається з роками, в залежності від способу життя, харчування та впливу навколишнього середовища. Іноді з’являються фактори, які порушують здорову мікрофлору — виникає дисбактеріоз.

Причини:

● хірургічне втручання;
● стрес та емоційні потрясіння;
● тривале вживання антибіотиків та гормональних препаратів;
● незбалансоване харчування, недоїдання;
● зловживання солодощами та кавою;
● неякісна вода;
● кишкові інфекції;
● хвороби жовчного міхура і печінки;
● цукровий діабет;
● шкідливі звички;
● неправильне очищення кишечника, що супроводжується вимиванням корисних бактерій.

Симптоми порушення мікрофлори:
● здуття живота;
● кишкові спазми та метеоризм;
● неприємний запах з рота;
● погане самопочуття;
● закреп або пронос.

Регулярне вживання пробіотиків поліпшить самопочуття, зміцнить імунітет та захистить шлунково-кишковий тракт, особливо, при прийомі антибактеріальних препаратів.

Які є пробіотики?
1. Лактобактерії — містяться в ферментованих продуктах, допомагають при діареї.
2. Біфідобактерії — полегшують стан при синдромі подразненого кишечника.
3. Пропіоновокислі бактерії захищають флору від шкідливих організмів.

Як приймати пробіотики з антибіотиками?
З першого дня лікування антибіотиками необхідно приймати пробіотики для захисту та розмноження корисної біоти в кишечнику.

Пробіотик можна знайти у харчових продуктах або дієтичних добавках
Зафакол IQ — ефективний БАД з активними компонентами: лактобактерії, масляна кислота та інулін. Сприяє відновленню слизової оболонки кишечника, усуненню дискомфорту та спазмів у животі, зменшенню запалення.

 

Що робити для нормалізації роботи кишечника?


● Обирайте харчування з продуктів, які містять харчові волокна: персики, яблука, сливи, зелень, огірки, помідори, квасоля, імбир, чорниця, насіння льону, нут, броколі, сочевиця, зелений чай, какао.
● Споживайте ферментовану їжу, яка сприяє розвитку здорової мікрофлори: натуральний йогурт, кефір, квашена капуста, комбуча (чайний гриб).
● Відмовтесь від штучних замінників цукру, фастфуду, напівфабрикатів.
● Обмежуйте споживання жирної та гострої їжі, газованих напоїв та солодощів.
● Корисною буде вегетаріанська дієта, яка допоможе знизити рівень холестерину та шкідливих бактерій в організмі. Дієтологи радять з’їдати дві порції фруктів та три порції овочів щоденно.
● Приймайте вітаміни та мінерали, особливо важливими є вітаміни групи В.
● Пийте воду: недостатній рівень рідини в кишечнику призводить до поганого перетравлення їжі та меншого всмоктування корисних речовин.
● Більше рухайтесь: фізична активність посилює кровообіг та стимулює обмін речовин.
● Необхідно налагодити режим сну, його порушення призводить до дисбактеріозу.
● Куріння та алкоголь шкодять вашому кишечнику, провокують дефіцит кисню в кишковій стінці та знищують корисну мікрофлору.

При відсутності хронічних захворювань можна відновити кишкову флору за допомогою харчування. Щодня споживайте 35-40 г харчових волокон. При діареї допоможе рис, відварна цвітна капуста, морква та печені яблука. При запорах: вівсянка, буряк, насіння льону та чорнослив. Протягом періоду відновлення повністю відмовтесь від маринадів, копчених продуктів та жирної їжі. Для чого потрібні біфідобактерії, читайте у статті.

Народні засоби для здоров’я кишечника:

1. Каву і чорний чай краще замінити на трав’яні напої:
● ромашковий чай покращує метаболізм та знімає здуття в шлунку;
● відвар з полину лікує гастрит та виразку, має знеболюючу дію;
● чай з календули знімає болі в шлунку, знижує розвиток захворювань ШКТ;
● напій з деревію має антибактеріальні властивості та загоює внутрішні кровотечі.

2. Мед містить антиоксиданти та стимулює зростання корисних бактерій в організмі. Також можна приготувати суміш із сухофруктів: курага, чорнослив, горіхи та мед. Подрібнити та вживати по 1 ст. ложці щодня.

3. Відвар з листя кропиви застосовують при діареї та закрепах. Нормалізує кислотність шлунку, має протизапальну дію та зміцнює імунну систему. Здорові органи травлення — запорука гарного самопочуття. Запобігти розвитку дисбактеріозу та відновленню кишкової флори можливо без лікарських препаратів. Дотримуйтесь рекомендацій щодо здорового харчування, занять спортом та нормалізації сну.