Діарея неприємний стан, який може бути патологічним або відносно нормальним. Важливо розуміти, коли слід терміново звертатися до лікаря, а коли ситуація не є критичною, втручання не вимагає.
 

У зоні небезпеки

 

Для початку перерахуємо симптоми, що вказують на серйозний патологічний стан, що вимагає негайного втручання.
 
Телефонуйте в швидку, якщо:
● температура тіла різко зросла;
● випорожнення мають рідку консистенцію, містять домішки крові;
● турбують блювання, нудота, практично неможливо пити;
● сильно болить живіт, з'явився дискомфорт у сфері ануса;
● пронос розпочався після закордонної поїздки;
● сеча набула темного відтінку;
● помітно прискорився пульс.
 
Пронос супроводжують сильні мігрені, помутніння свідомості, дратівливість. Такі симптоми вказують на активний запальний процес, найімовірніше пов'язаний з інфекцією або значним зневодненням. Обидві ситуації небезпечні і можуть викликати різні серйозні наслідки, включаючи смерть.
 
 

Причини діареї

 

Пронос часто називають хворобою брудних рук. Певною мірою це правда діарея найчастіше трапляється у тих людей, які погано стежили за гігієною. Але є й інші фактори, що провокують.
 
До них відносять:
1. Паразити, бактерії, віруси вони потрапляють в організм людини повітряно-краплинним шляхом, внаслідок контакту ротової порожнини з немитими руками, овочами та фруктами. Особиста гігієна дуже важлива її недотримання може призвести до зараження ротавірусом, гепатитом або іншими малоприємними захворюваннями.
2. Деякі лікарські засоби антациди (особливо з магнієм), антибіотики, деякі формули для лікування онкологічних пухлин.
3. Штучні підсолоджувачі а саме аспартам, маніт, сорбітол. ШКТ людини не завжди добре переносить солодкі синтетичні речовини вони недостатньо перетравлюються, можуть спричиняти діарею, здуття живота.
4. Непереносимість лактози та фруктози натуральних цукрів із фруктів, молочних продуктів. Хоча це прості вуглеводи, що мають природне походження, організм людини не завжди справляється з їхньою переробкою так, як потрібно. Підсумок різні проблеми з системою травлення, включаючи пронос.
5. Розлади травлення до них відносять целіакію, синдром подразненого кишечника, коліт виразкової чи мікроскопічної форми, хвороба Крона.
6. Зловживання алкоголем значні обсяги спирту ушкоджують слизову оболонку кишечника, змінюють склад флори.
7. Гормональні патології діарея не рідко розвивається на тлі гіпертиреозу, цукрового діабету.
Іноді напади провокують підвищені фізичні навантаження, особливо біг.
 

Що робити

 

Більшість станів не потребує вживання особливих заходів, що проходять самостійно. Досить відкоригувати дієту, питний режим, прибрати з раціону клітковину, жирні продукти, почати приймати пробіотики. Якщо діарея не минає тривалий час, слід проконсультуватись у терапевта. Він спрямує на обстеження, розробить ефективний план дій.
На патологічні виміри вказують такі симптоми як блювання, нудота, відрижка, діарея, запори, біль, періодична печія, здуття, поява характерної гіркоти у роті, поганий апетит. Непрямими показниками можна вважати проблеми зі сном, неприємний запах із рота, зміна відтінку сечі, швидка стомлюваність, підвищення температури тіла. Якщо причина діареї криється саме у жовчному, допоможе БАД Лацидоентер.