Прийом пробіотиків в умовах несприятливої екології виправданий для кожної дитини і дорослого. Брудне повітря, вихлопні гази, електромагнітні поля, випромінювання від побутових приладів, радіація, хімія, хлорована вода, продукти харчування сумнівної якості — це те, що отруює нас кожен день, і, на жаль, змінити нічого не можна.

 

Пробіотик — що за звір

Кишкова флора, від якої залежить імунітет, знаходиться в залежності від ряду зовнішніх чинників. Якщо ви хочете мати міцне здоров’я і добре самопочуття, без пробіотиків обійтися не вийде. Вони населяють кишечник живими бактеріями, підтримують нормальну роботу системи травлення. Ті пробіотики, які є в йогуртах та іншу кісломолочку, всупереч рекламі, не дають потрібного ефекту — потрібні спеціальні препарати.

 

Приймати БАДи можна в лікуванні важких станів, для профілактиці. Вони заселяють кишечник здорової мікрофлорою, яка усуває шлаки, токсини, гниють залишки їжі, калові маси. Підвищити ефективність терапії можна, якщо провести попередню очистку кишечника.

Незамінні пробіотики при дисбактеріозі, порушеною мікрофлорі, частих алергіях, ГРВІ, постійних стресах. Захворювання сечостатевої системи теж часто виникають на тлі проблем з кишечником — якщо ви давно лікуєтеся, але нічого не допомагає, є сенс перевірити шлунково-кишкового тракту або пропити курс препаратів з біфідобактеріями. Ефективні пробіотики при запорах, розладах стільця, синдромі подразненого кишечника.

 

Як правильно приймати

Пробіотик призначає лікар, при кишкових інфекціях обов’язкове антибіотикотерапія. Препарати потрібно приймати курсом, а не від випадку до випадку, можна робити перерви. Врахуйте, що пробіотик не діє відразу — потрібно мінімум 10 днів для стійких поліпшень. П’ють його натщесерце перед їжею. Якщо ви розводили препарат водою, відразу випивайте його, залишки викидайте — для повторного застосування вони не підійдуть. Максимально ефективною терапія буде при спільному використанні пробіотиків з пребіотиками — препаратами, не перетравлюється в кишечнику, що створюють сприятливе середовище для життєдіяльності і зростання здорової флори.

Індивідуальна непереносимість зустрічається рідко, але виключати її не можна. Найкраще переносяться ті препарати, бактерії в яких йдуть в сухому лиофилизированном вигляді. Рідкі є більш ефективними, оскільки містять продукти обміну, що створюють сприятливі умови для розмноження корисних бактерій в кишечнику компоненти. Наявність в складі препарату спорових бактерій, дріжджів в рази підвищує ризики розвитку алергічний реакцій. У таких продуктах токсичну дію можуть надавати сплячі суперечки, певні штами бактерій. Для дорослих це не так відчутно, а ось діти висока сприйнятливість до дріжджів і суперечкам.