Абревіатура БАД розшифровується як біологічно активні добавки.

Це поєднання певних речовин, які приймають разом з їжею. Вони містять корисні елементи, благотворно впливають на організм людини.

 

Види БАДів за складом і призначенням можна виділити 4 групи речовин:

Нутріцевтики  добавки, дія яких спрямована на корекцію хімічного складу продуктів. Вони містять білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінеральні речовини, амінокислоти, харчові волокна.

Парафармацевтики  найбільш наближені за дією до ліків. Їх основна функція – регуляція процесів життєдіяльності людини.

Еубіотики — добавки, що містять живі мікроорганізми або їх метаболіти. Найчастіше застосовуються для підтримки травної системи: регулювання мікрофлори шлунка, профілактика хвороб, відновлення після використання антибіотиків.

Вітамінно-мінеральні комплекси. Назва групи говорить сама за себе. Найчастіше вони входять до складу будь-якого виду БАДа, але іноді зустрічається і в чистому вигляді.

Ставлення до біологічних добавок в різних країнах. Потік неякісних товарів від виробників, які шукають лише наживи, сформував неоднозначна думка з цього приводу.

Так як добавки не є лікарським засобом, до них не пред’являють особливих вимог і не піддають попередніми перевірками. У зв’язку з цим в США, наприклад, діє закон, згідно з яким БАД може продаватися, якщо він не отруйний, що не проголошений ліками і не має скарг від споживачів. У Німеччині з цією справою суворіше. Там більшість добавок можна придбати лише в аптеці і за рецептом від лікаря. У Великобританії вирішили проблему інакше.

Дозволено продаж БАДів тільки вітчизняного виробництва. Але, щоб відкрити таку фірму, необхідно мати диплом фармакологи або лікаря. В Японії добавки споживає майже 80% населення.