Організм новонародженого досить слабкий і непристосований до життя. Саме це є причиною розвитку найчастіших проблем немовлят — непереносимості лактози, дерматитів, коліків.

 

Коліки — це тимчасово

Раніше було прийнято вважати, що коліки виникають в результаті тиску бульбашок газу, які контактують з кишковою оболонкою. Сучасні дитячі лікарі проводять паралель між коліками і мігренню новонароджених, кажуть, що виникає проблема в результаті недостатньої зрілості нервової системи. Мова йде не про хвороби, і лікувати її не потрібно. Але сам симптом важко назвати приємним.

 

При коліках допомагають такі методи:
● масаж (але уважно стежте за реакцією, підходить метод не всім);
● білий шум (помірні звукові навантаження будуть тільки на користь);
● тиша (допомагає збудливим діткам);
● заколисування (ефективно практично завжди);
● зміна обстановки, прогулянка;
● сповивання;
● купання;
● пустушка;
● прикладання теплої простирадла.

 

Дерматит — лікувати обов'язково

Під атопічний дерматит мається на увазі хронічне запалення шкіри, яке викликається спадковою схильністю. Інша назва патології — діатез. Спочатку проблема проявляється у вигляді попрілостей — на обличі, за вушками, на сідницях, під пахвами, в шкірних складках виникають почервоніння, які потім мокнуть і перетворюються в ранки.

 

 

Шкіра лущиться, стає шорсткою. На бровах, волосистої частини голови утворюються молочні скоринки. Атопічний дерматит провокує алергію на пил, певні продукти харчування, шерсть, інсектициди, освіжувачі повітря, але першопричина сидить глибше — в серйозні збої в роботі внутрішніх органів або нестачі корисних бактерій. Хронічний атопічний дерматит в дитинстві нерідко стає попередником псоріазу в дорослому віці, тому лікування обов’язково. Основний спосіб — прийом пробіотиків. Пройдіть комплексне обстеження здоров’я — алергії провокують хронічні захворювання внутрішніх органів і систем.

 

Лактазная недостатність — що за звір

 

Лактазная недостатність буває у дітей і дорослих.

Головні симптоми:
● здуття живота;
● кислий водянистий пінистий стілець;
● коліки;
● поганий набір маси (рідше).

 

Причина подібних реакцій — відсутність або дефіцит ферменту лактази. Вуглеводи, які не розщеплюються належним чином, просуваються по кишечнику, в ньому піддаються впливу флори з утворенням надлишку газіков. Гази розтягують кишкові стінки, викликаючи біль, здуття, посилену перистальтику.

Відрижка на лактазну недостатність не вказують — не плутайте поняття. Якщо стілець пінистий, водянистий, неоформлений, має жовтуватий відтінок, потрібно провести аналіз його органо-лептичних показників. Також на дефіцит лактази вказує перевищений вміст вуглеводів в калі.