Паразити атакують не тільки в фільмах жахів, але і на дитячих майданчиках, в закладах громадського харчування, брудних ручках громадського транспорту. Оскільки глистяні інвазії призводять до незворотних змін в організмі, потрібно знати, як вони проявляються, що робити для одужання. Існує величезна кількість паразитів, кожен тип викликає набір специфічних симптомів — розглянемо їх.

 

Розлади стільця

У діареї тисяча причин, але однією з них є саме глисти. Проаналізуйте, коли виникла проблема, були реальні передумови для розладу стільця чи ні. Якщо не змінювався спосіб життя, система живлення не коректувалася, ви не вживали алкоголь або медикаментозні засоби, а діарея з’явилася і мучить тривалий час, є сенс перевіритися на глистів.

 

Блювота

Нудота і блювання — теж показники глистової інвазії, причому типові. Селяться паразити в шлунково-кишковому тракті, тому їх вплив на кишечник буде вираженим і швидким. Якщо раптом стало часто нудити, особливо без видимих ​​на те причин, перевіртеся.

 

Психічні відхилення

Люди, які відчувають спалаху люті і агресії, вдвічі частіше за інших виявляються заражені паразитами. Шляхи проникнення збудників захворювань в організм — брудна вода, не просмажене м’ясо. Так що фізичне та емоційне тісно пов’язане, у випадку з глистами головне вчасно зрозуміти, чому саме.

 

Запальні процеси в кишечнику

Гельмінти послаблюють імунну відповідь організму людини, підвищують його вразливість перед різними інфекціями. Паразиту потрібно це, щоб спокійно колонізувати нові організми без ризиків бути знищеним. Підвищують інвазії ймовірність запалень кишечника. Імунна система перестає справлятися з поточними навантаженнями в спробах очистити кишки, стан прогресує. До речі, у людей, які росли в повній антисанітарії, імунна відповідь сильна, придушити його глистам виходить набагато рідше.

 

Нестерпний свербіж

У випадку з гельмінтами — в області анального проходу. Гострики, візуально схожі на маленькі білі нитки, мешкають в кишечнику, відкладають яйця в області ануса. Це призводить до появи вираженого свербежу. Розчісувати проблемні місця не потрібно — навпаки, так з’являться ризики повторного інфікування (якщо яйця потраплять на пальці, а звідти в їжу або відразу в рот).

 

Дизентерія

Так-так, 16 століття повертається — в плані спалахів дизентерії вже точно. В Україні захворювання немає, але в екзотичних країнах підчепити його можна легко. Особливо небезпечний і часто зустрічається амебіоз. Викликають його нематоди, які селяться в товстій кишці. Симптоми у патології не особливо приємні — блювота зі слизом і кров’ю, підвищення температури тіла, біль у животі, втома. Обов’язково специфічне лікування.

 

Запаморочення і хронічна втома

Непрямий покажчик на зараження, але ігнорувати його не можна. Оскільки паразити харчуються ресурсами організму, різке погіршення самопочуття, постійна слабкість не дивні. Одноклітинні викликають запаморочення, кропив’янку, болі в суглобах. Втрата ваги відзначається не завжди.

 

Алергічні реакції

Нескінченні, постійні, незрозумілої етіології алергії — покажчик на те, що в організмі можуть бути глисти. Аналогічно можна сказати про кандидозах. Часті рецидиви і того, і іншого — привід насторожитися, пройти скринінг.

 

Екземи

Екзема на руках виразки при стоматиті в роті — непряма ознака глистових інвазій. Наприклад, та ж екзема — це аутоімунне патологічний стан, викликане поганим станом і некоректною роботою шлунково-кишкового тракту.

 

Як відновитися після глистів

Потрібно, по-перше, знищити їх, а, по-друге, нормалізувати флору кишечника, слизову шлунка. Обов’язкова дієта, відмова від гострих, жирних і інших шкідливих страв. Хороші результати дає БАД Ворматік. Він впливає на всі типи паразитів, усуває наслідки їх життєдіяльності, виводить токсини, нормалізує самопочуття.