Що таке незамінні амінокислоти та чим вони важливі для організму?
 
Амінокислоти — це життєво необхідні речовини для функціонування всього організму. Є будівельним матеріалом всіх тканин і систем, потрібних для росту м'язової маси. Відповідають за енергетичний обмін, процеси метаболізму та захист імунної системи.
L-бетаргін — амінокислотний комплекс для відновлення енергетичного балансу, корекції метаболізму та підвищення витривалості до фізичних навантажень.
 

Види амінокислот

 

Замінні амінокислоти можуть потрапляти в організм з готової продукції або синтезуватися самостійно в тілі людини.
Незамінні амінокислоти не виробляються організмом людини, надходять лише з їжею або біодобавками.
 

Функції амінокислот

 

Кожна амінокислота виконує свою важливу роль в організмі. Наприклад, аргінін сприяє виведенню з організму токсичних речовин, насичує киснем та активізує енергетичні процеси. Бетаїн прискорює метаболізм, знижує ризик розвитку серцевих захворювань. Лізинг підтримує еластичність зв'язок, бере участь у формуванні колагену.
 
Деталі за посиланням.
 
Однак, узагальнюючи, виділимо наступні функції:
Формування м'язової маси.
Регенерація пошкоджених клітин.
Стійкість організму до стресу та фізичних навантажень.
Підтримка процесів нервової системи.
Синтез білка та енергії.
Покращення мікроциркуляції.
 

Важливість для організму

 
Крім того, що амінокислоти беруть участь у формуванні м'язів та зв'язок, будуть корисними для шкіри та волосся. У косметологічній сфері закривають кілька питань: зволоження шкіри, швидке загоєння тканин, захист шкірного покриву від негативних факторів, уповільнення процесів старіння.
Також, забезпечують антиоксидантний захист волоссю, сприяють розгладженню та покращенню структури.
Деякі амінокислоти відповідають за вироблення мелатоніну, що регулює циркадні ритми сну людини. Виступають антиоксидантами в подоланні стресових умов та покращення настрою.
Незамінні амінокислоти знижують апетит, спалюють зайву жирову тканину, нормалізують рівень цукру та допомагають при схудненні.
 

Джерела незамінних амінокислот

 

Правильно збалансований раціон поповнить запаси амінокислот життєво необхідних для здоров'я людини. Найбільш якісним джерелом незамінних амінокислот є продукти харчування з високим вмістом білка.
 
Відповідно, це їжа тваринного походження:
м'ясо;
птиця;
молочні продукти;
риба;
морепродукти;
яйця.
 
Деякі продукти рослинного походження теж містять незамінні амінокислоти, але в меншій кількості:
соя;
горіхи;
насіння гарбуза;
бобові та злаки.
 
Замінні амінокислоти надходять від їжі з білковим вмістом, а також з кукурудзяного та пшеничного борошна, житнього хліба, рису, капусти, буряка, куркуми й імбиру.
 
Забезпечать амінокислотний баланс якісні біодобавки. До прикладу, L-бетаргін — сукупність амінокислот аргініну, бетаїну та карнітину, що активізують природні процеси детоксикації організму, сприяють синтезу енергії під час тренувань та забезпечують високу якість життя.
 

Значення амінокислот в спорті

 
Потреба в насиченні амінокислотами зростає при активних заняттях спортом. Під час тренувань м'язові волокна деформуються, а відновлюючись збільшуються в розмірі. Для ефективного процесу необхідні амінокислоти в достатній кількості, які підвищують рівень енергії в організмі, прискорюють утворення білків та зменшують апетит.
 
Цього можливо досягнути, дотримуючись правил:
правильний режим харчування з натуральних продуктів;
підрахунок калорій;
вживання амінокислотних комплексів.
 
Важливі амінокислоти для спортсменів:
1. Карнітин — запобігає накопиченню жиру, має антиоксидантні властивості.
2. Лейцин — заряджає клітини енергією, відповідає за побудову м'язів.
3. Аргінін — очищає печінку, видаляє жирові відкладення, підвищує чоловіче здоров'я.
4. Таурин — має антистресовий ефект, захищає м'язи від дистрофії.
 
Отже, амінокислоти потрібні не тільки при заняттях спортом, але й у звичайному житті. Вони виконують безліч корисних функцій, поліпшують роботу травної системи та допомагають схуднути. Не вживаючи потрібну кількість амінокислот, людина важко відновлюється після травм, набирає зайву вагу та має слабкий імунітет.