Сучасна людина змушена жити в епоху високих швидкостей, завжди поспішає і щось, а не час. Стрес стає невід'ємною частиною життя дорослих і дітей. Але якщо в нормальних коктейлях навіть корисні, то постійні значні навантаження дуже негативно впливають на організм. Далі ми розповімо, що шкідливо для дитини стрес, і як мінімізувати його негативний вплив.
 
Нерви на межі: що не так
 
Дитячий стрес є тригером для ряду захворювань. Діти та школярі, які живуть, ростуть у стресовому середовищі, частіше хворіють на ГРВІ, підхоплюють віруси. Причиною є надмірне вироблення норадреналіну і гормонів кортизолу. У нормі ці гормони, знову ж таки, потрібні, але в надлишку вони починають руйнувати органи, запускають негативні аутоімунні процеси, що знижують імунітет.
 
Тому виключати непотрібний емоційний стрес необхідно. Деякі речі, як переїзд, розлука з мамою, розлучення батьків, зміна школи не можуть бути змінені, але ви повинні створити умови, в яких дитині буде максимально комфортно. Вживайте заходів, якщо малюк або підліток занадто збуджений, погано спить, їсть, багато метушиться, метушиться, проявляє агресію. Корисна консультація з неврологом або психологом.
 
Що робити
 
Для захисту від стресу у дітей застосовують різні методики.
 
Розглянемо їх:
1. Режим дня — він повинен бути в принципі і строго дотриманий. Якщо сон неспокійний, і ніщо не допомагає, знімають агресивні ігри, працюють з диханням, намагаються дати дитині трав'яні заспокійливі збірки. Творчість в дитячому безсонні допомагає непогано, але телевізор краще прибрати.
2. Мир — діти, які знають, що вони в безпеці, ростуть впевнено. Обійняти, поцілувати, поговорити, взяти — часто цього достатньо для нормалізації ситуації.
3. Підготовка — Підготовка до серйозних змін дитини повинна бути підготовлена заздалегідь. Вести бесіди, робити вправи, обговорювати, як зміниться життя найближчим часом, шукати переваги.
4. Ігри — Є спеціальні історії, які допомагають перенести стрес і напругу в розважальний формат. Граючи таким чином, дитина вчиться працювати зі своїми емоціями.
5. Робота з обставинами — зрозумійте, в чому причина зміни поведінки вашого учня. Якщо це проблема з учителем, іншими дітьми, може бути сенс змінити школи.
6. Прийом вітамінів — біологічно активні добавки добре підтримують організм, мінімізують ефект стресу. Гомеопатія також допомагає і робить це без шкоди для здоров'я.
7. Правильне харчування — раціон повинен бути збалансованим, містити достатню кількість вітамінів, мінералів, вуглеводів, жирів, білків.
8. Спорт — фізичні вправи потрібні всім, незалежно від віку і здоров'я. Головне, щоб вони були збалансованими і помірними.
Робота з диханням дає дуже хороші результати. Якщо дитина занадто нервує, погано спить, не звертаючи уваги на заняттях, вивчіть спеціальні вправи. Вони допомагають дихати глибоко, розмірено, плавно, забезпечують повноцінне живлення клітин мозку киснем. Видихати довше вдихи 3 рази, виділяти повітря через стиснуті (але не сильно) губи, немов дме на ложку каші. Школярі середнього, старшого віку процес захоплює сам по собі, молодше можна підкупити захоплюючою грою. І пам'ятайте, що будь-який стрес, особливо хронічний, що викликає серйозні проблеми зі здоров'ям, вимагає грамотної, своєчасної медичної допомоги. Фахівець оцінить стан дитини і призначить ефективну терапевтичну схему.
 
Добре зарекомендувала себе суспензія Фломма.Фломма — дієтична добавка на основі гідролізату молочного протеїну Lactium® та Вітаміну В6, яка рекомендована для покращення стану нервової системи та нормалізації процесу засинання та якості сну у дітей