Коліки — це фізіологічний стан шлунково-кишкового тракту, який спостерігається в малюків у перші місяці життя. Виникає у 70% новонароджених. Починається у віці 2-х тижнів і триває 3-4 місяці. Супроводжується різкими нападами плачу, напруженням та здуттям живота. Усунути коліки й зменшити больові відчуття в животику допоможуть краплі Мамалак. Містять фермент лактаза, який сприяє засвоєнню молока.

 

Симптоми колік у дитини

 

Спонтанний та тривалий плач без причини.
Яскраво виражена метушливість у другій половині дня.
Зміна міміки, почервоніння шкіри.
Підтягнуті ніжки, стиснуті кулачки.
Напружений живіт, втрата апетиту.
 
Коліки діагностують, якщо немовля плаче більш як 3 години на день, більше 3-х разів на тиждень, при цьому дитина нормально розвивається, достатньо їсть і спить.
 
Коліки спричиняють сильний дискомфорт для дитини, але вони не є захворюванням. Тому, якщо ви помітили додаткові симптоми, варто звернутися до лікаря:
● кашель;
● підвищена температура тіла;
● висип на шкірі;
● блювання.
 

Чому виникають коліки?

 

Після народження малюка, змінюється його спосіб харчування та довкілля. Кишечник шукає нові способи отримувати поживні речовини, реагує на характер годування та спазми. Незріла травна система не в змозі засвоювати грудне молоко або суміш. Після адаптації ШКТ до навколишнього світу симптоми зникають.
 
Фактори, які викликають коліки:
неправильне прикладання до грудей;
надмірне заковтування повітря, яке спричиняє газоутворення;
прояви харчової алергії;
лактазна недостатність;
молочна суміш, яка не підходить;
перегодовування або недоїдання;
сімейний клімат у сім’ї;
прийом антибіотиків мамою чи дитиною;
перезбудження і головний біль;
шкідливі звички матері.
 
Більше про лактазну недостатність ви знайдете у статті: Лактазна недостатність: що робити?
 
Розвиток травної системи продовжується після народження дитини. Протягом перших місяців життя шлунок адаптується сприймати материнське молоко або дитячу суміш. При цьому мікрофлора кишечника ще формується, для правильного засвоєння може не вистачати певних ферментів, тому виникає надмірне газоутворення, кишкові спазми та коліки, у дитини болить животик. Мамалак позбавляє малюків від колік, у складі має фермент лактази, що розщеплює складний вуглевод лактозу та забезпечує якісне засвоєння молока.
 

Як полегшити коліки у немовлят?

 

Коліки спричиняють дискомфорт не лише малюкам, а й батькам, які турбуються та шукають методи допомоги.
 
Існує декілька способів для покращення стану та настрою дитини:
1. Не перегодовувати, деколи варто збільшити інтервали між годуванням. При першому плачі не давати відразу груди чи суміш, можливо малюк просто хоче на руки або потрібно змінити підгузок.
2. Після годування тримати дитину вертикально, щоб вийшло зайве повітря при заковтуванні.
3. Носити немовля у тканинному слінгу, адже мамине тепло заспокоює.
4. Масажувати животик навколо пупка. Обережно погладжувати пальцями 5-10 хвилин. Такі рухи допомагають відходженню газів та полегшують стан немовля.
5. В перервах між годуваннями викладати дитину на живіт.
6. Практикувати гімнастику для малюка.
7. Немає певних ліків від болю в животі для дітей, однак деякі пробіотичні засоби покращують мікрофлору кишечника та сприяють зменшенню колік. Використовувати після консультації з педіатром.
8. Провітрювати кімнату та проводити вологе прибирання.
 
Масаж для розслаблення м'язів живота:
Нанести трохи дитячого масла на руки, зігріти їх та масажувати животик, рухаючись руками за годинниковою стрілкою. Область печінки під правим ребром не слід зачіпати. Рухати ніжками немовляти: підігнути-розігнути, підтягнути до животика.
 
Методи, які шкодять:
газовідвідна трубочка, яка може травмувати кишечник;
сильне заколисування дитини;
заміна пляшечок, пустушок, що не принесе ніякого результату.
 

Профілактика колік

 
 
Щоб запобігти виникненню колік, дотримуйтесь правил годування. При грудному вигодовуванні варто прикладати малюка до грудей так, щоб він не захоплював повітря. Годування дитини повинно бути в спокійному стані, малюк завжди відчуває тривогу матері.
З пляшечки давати пити у вертикальному положенні. При годуванні сумішшю, треба дотримуватися інтервалів та годувати повільно, щоб дитина не ковтала занадто швидко.
Прогулянки на свіжому повітрі заспокоюють маму і дитину.
 
Нервовий стан матері не менш важливий, тому подбайте про себе:
корисна їжа;
можливе обмеження від певних продуктів: бобові, капуста, цибуля та горіхи.
відмова від шкідливих звичок;
щоденні прогулянки;
фізичні вправи;
допомога інших членів родини.
 
Отже, коліки — це певний етап в житті немовля, який варто пережити. Не варто картати себе за сильний плач дитини. З вашою допомогою, правильним вигодовуванням та дитячим масажем, малюку буде легше перенести цей період. За декілька тижнів чи місяців він пройде, а малюк буде радувати вас щодня!