Новорічні свята — це не тільки приємні моменти, але й святкові застілля. Під час яких часто відбувається переїдання, харчове або алкогольне отруєння. Як позбутися ранкового похмілля, розповідаємо далі.

 
Похмілля — це інтоксикація організму після надмірного вживання алкогольних напоїв. Великі дози алкоголю призводять до зневоднення організму та появі неприємних симптомів. Звичайно, все залежить від різних факторів: кількості випитих напоїв, їх виду та міцності, віку особи, біологічних показників. Але зловживання алкоголем ввечері, як правило, сприяє появі негативних ознак зранку. Щоб запобігти похмільному синдрому, завжди майте при собі Бетаргін — комплекс амінокислот, які усувають розлади травлення, виводять алкогольні токсини та нормалізують загальний стан. Бетаргін при похміллі приймати 2-3 рази на добу по 1 ампулі, розведеній в 100 мл води.
 

Чому виникає похмілля?

 
Коли етанол потрапляє всередину організму відбувається процес сп'яніння: алкоголь швидко всмоктується у кров та переходить у мозок. Мозок реагує найбільше, спочатку відчувається стан ейфорії, але з більшою концентрацією спирту уповільнюються процеси сприйняття, відчуття, пам'яті, м'язова координація. Водночас в організмі відбувається зневоднення. Алкоголь — сечогінний напій, який призводить до порушення балансу електролітів. Тому, відчувається спрага, втома і сонливість.
 
Деякі люди вважають, що пиво та слабоалкогольні напої менш шкідливі для організму. Проте, саме вони призводять до швидкого сп'яніння та інтоксикації печінки й шлунку.
 
Симптоми похмілля:
● Сильний головний біль.
● Нудота, блювання.
● Діарея.
● Спрага та сухість у роті.
● Порушення сну.
● Швидке серцебиття.
● Озноб та тремтіння, дратівливість.
● Запалення очей, чутливість до світла.
● Втрата апетиту.
 
Якщо виникають інші ознаки: повільне і важке дихання, судоми, втрата свідомості, низька температура тіла варто негайно звернутися за допомогою.
 

Що робити при похміллі?

 

Якщо зранку з'явилися симптоми похмілля, в першу чергу, варто відновити водний баланс. Підійде мінеральна, лужна вода, яка містить у складі сіль. Так процес регідратації відбудеться швидше. Вживання кави призводить до ще більшого зневоднення.
 
Контрастний душ прискорює циркуляцію крові та виведення токсинів. Також підійде ванна з різною температурою. Зміна холодної та теплої води покращить похмільний стан.
 
Спазмолітичні засоби, сорбенти допомагають справитися з похміллям. Не варто приймати парацетамол, оскільки він пошкоджує печінку ще більше.
При алкоголі допоможе Бетаргін — діє на клітинному рівні, збагачує організм киснем та покращує мікроциркуляцію. Сприяє процесу детоксикації печінки, усуває слабкість і втому, відновлює дефіцит бетаїну.
 
При появі апетиту оберіть здорове харчування. Для покращення роботи шлунково-кишкового тракту додайте до раціону яйця, м'ясо, рибу, овочі та фрукти. Відмовтесь від важкої шкідливої їжі.
 
Наситити організм киснем допоможуть фізичні вправи та розтяжка. Проста розминка на свіжому повітрі або декілька вправ на розтяжку додадуть настрою та бадьорості.
 
Корисні вітаміни виходять з організму разом з алкоголем, тому варто їх відновити. Вітаміни В, С, цинк, магній зміцнюють імунну і нервову систему, прискорюють процеси одужання та зменшують втому.
 
Сон та відпочинок також допоможуть організму зміцнитися, тому вимкніть усі електронні прилади та поспіть.
 
Детальніше про відновлення у нашій статті: Як поліпшити самопочуття після свят?
 
 
Народні методи для покращення обміну речовин:
1. Гарячий курячий бульйон.
2. Міцний чорний чай з цукром або медом.
3. Сире яйце, збити з сіллю та перцем, випити відразу.
4. Чай з м'ятою, ромашкою чи лавандою допоможуть зняти напруження та розслабитися.
5. М'ятні льодяники або жуйка.
6. Тост зі сметаною допоможе заспокоїти шлунково-кишковий тракт.
7. Білкова їжа, що сприяє детоксикації алкоголю: курка, яйця, вівсянка, риба, йогурт.
8. Цитрусовий коктейль: апельсиновий сік змішати з лимонним та додати 100 г меду.
9. Солоний розсіл з маринованих огірків або квашеної капусти.
10. Стакан кефіру змішати наполовину з мінеральною водою.
11. Гарбузовий сік з огірковим розсолом, додати сіль, перець і випити.
 
Ні в якому разі не варто «похмелятися» зранку, це призведе до погіршення стану печінки та роботи ШКТ.
 
Як правильно вживати алкоголь, щоб уникнути похмілля?
 
● Під час застілля пийте чисту воду у великій кількості між прийомом спиртних напоїв. Не запивайте алкоголь газованою водою, вона пришвидшує його всмоктування в кров.
● Не варто пити на голодний шлунок, перед вживанням, поїжте. Споживайте напої спокійно, не поспішаючи, давайте організму відпочивати.
● Пийте в помірній кількості, звертаючи увагу на свій стан. Якщо не впевнені, краще більше не пити.
● Перед застіллям можна прийняти сорбенти або Бетаргін для кращої роботи печінки.
● Не зловживайте жирною їжею, обирайте зелень та овочі.
● Рухайтесь, їжа та алкоголь краще перетравлюються у вертикальному положенні. Свіже повітря додасть бадьорості.
● Ретельно обирайте алкогольні напої якісного виробництва, звертайте увагу на склад. Не змішуйте напої.
 
Отже, ранкового похмілля можна уникнути, дотримуючись певних порад. Але, якщо, це вже сталося, подбайте про себе: з'їжте поживний сніданок, пийте більше води, гуляйте на свіжому повітрі та відпочивайте.