БАДи — біологічно активні добавки, які застосовують в комплексній терапії різних захворювань. Вони не відносяться до лікарських препаратів, мають порівняно нешкідливий склад і мінімальний перелік протипоказань. Не плутайте БАДи з гомеопатією — це абсолютно різні засоби (і за складом, і за дією). Але так чи нешкідливі і взагалі потрібні для здоров’я біодобавки? Про це — далі.

 

Думка «за»

БАДи підтримують імунітет, оптимальний рівень тонусу, є запорукою відмінного здоров’я в міжсезоння. Вони нормалізують метаболізм, підвищують стійкість до вірусних, інфекційних захворювань. Склад якісних добавок збалансований, вони добре засвоюються організмом, практично не викликають побічних реакцій.

Добавки надають могутню антиоксидантну дію — а саме нейтралізують вільні радикали, захищають організм людини від впливу негативних факторів середовища. Вони заповнять запас мінералів, вітамінів при їх дефіциті, підвищать стійкість до стресів. Навіть якісні недешеві БАДи все одно економлять бюджет — з продуктів отримати потрібні речовини буде не простіше і не дешевше.

 

Думка «проти»

Чи не кожен лікар пропише вам БАД і взагалі вважає, що дані засоби дійсно працюють. Деякі медики кажуть, що у добавок відсутні чіткі сфери застосування, а значить, як саме вони працюють, взагалі незрозуміло. Імовірність побічних ефектів при терапії теж є і чимала. Можливі наслідки — ерозійні, виразкові порушення слизової органів шлунково-кишкового тракту, каміння в нирках, жовчному міхурі, алергії.

Оскільки БАД не є лікарським препаратом, робити його може хто завгодно і як завгодно. Сертифікації немає — все на совісті виробника, так що якщо хочете принести користь організму, вибирайте продукцію відомих брендів. Також пам’ятайте, що добавки не лікують — підтримують, зміцнюють, підсилюють ефект від консервативної терапії, але чудес не творять.

 

То так чи ні?

Все залежить від показань, якості добавок, особистих поглядів пацієнта на питання. Хтось вважає БАДи пустушками, інші люди успішно завдяки даним засобам підтримують відмінне здоров’я, справляються з хронічними захворюваннями. Важливо пам’ятати, що біоактивні добавки не є лікарськими препаратами — це всього лише доповнення до харчового раціону, покликане виконати компенсаторні і допоміжні функції.

Позитивний ефект, згідно з даними досліджень, присутній, але добитися повного зцілення без використання інших БАДів неможливо.

БАДи позитивно впливають на організм при комплексному прийомі захворювань серця, атеросклерозу судин, авітамінозу, імунодефіциту, ожиріння, цукрового діабету. Якщо відкоригувати образ життя, дієту, ефективність терапії зросте. Самолікування небажано — по-перше, потрібно правильно вибрати БАД, по-друге, не перевищувати дозування і курс прийому . Протипоказань мало, але вони є і повинні враховуватися.

 

Основні міфи про біодобавки

 

Міф перший. БАД — це ліки.
Ні і ще раз ні — БАД є харчовою добавкою до раціону, але не сертифікованим препаратом. Застосовувати його можна для профілактики захворювань, в складі комплексної терапії.

Міф другий. БАДи шкідливі і не приносять користі.
Теж неправда — якісні добавки містять корисні для здоров’я речовини, які дійсно зміцнюють організм, покращують самопочуття, надають підтримку при хронічних патологіях. З їжі необхідне отримати в теорії можна, але з добавками це зробити простіше, вірніше, дешевше.

Міф третій. Цінні речовини не засвоюються.
Тут багато що залежить від конкретної добавки і її складу. Велика частина поживних речовин, мікроелементів потрапляє за призначенням.

Міф четвертий. Це хімія і синтетика.
Більшість БАДів мають якраз таки безпечний натуральний склад. Наскільки ефективною буде формула в вашому випадку — питання друге.

Міф п’ятий. БАД — це плацебо і не більше.
Певною мірою будь-яке лікування є самонавіюванням, але збалансовані добавки дійсно мають корисний склад. Наприклад, лляне масло корисно для шкіри, серця, хондроїтин для суглобів, і це не пустушка.