Правильне харчування — основа здоров’я, але харчуватися збалансовано буває зовсім непросто. Де взяти тисячі мінералів, вітамінів, мікроелементів, якщо в продуктах вони зберігаються недостатньо, або важко зрозуміти, де чого і скільки є? З біологічно активних добавок. Вітамінні, мінеральні комплекси не є лікарськими засобами, але при грамотному своєчасному прийомі унеможливлять розвиток ряду серйозних недуг.
 

Причини авітамінозів

 

Виділимо основні причини нестачі вітамінів, мікроелементів в організмі:
1. Економічна — рівень життя населення знижується, багато людей недоїдають або вживають порожню їжу. Так, макарони, хліб, картопля ситні, але корисного в них нічого немає. Якщо вони складають основу раціону, організм буде відчувати постійний дефіцит.
2. Загальноринковий — продукти перед тим, як потрапити на наші столи, зберігаються дуже тривалий час. В результаті навіть благополучні сім’ї, які харчуються різноманітно і повноцінно, можуть недоотримувати живильні речовини.
3. Сільськогосподарська — безжалісне застосування грунтів, застосування агресивних технологій обробки грунту викликають його виснаження. Врожай рости буде, але його склад вийде бідним.
Також багато продуктів піддаються рафінізаціі. Корисні речовини під час шліфування, очищення, інших типів обробки йдуть практично повністю. Крихти вітамінів залишаються, але їх недостатньо для підтримки здоров’я. Саме тому дітям і дорослим потрібно приймати біологічно активні добавки. БАДи не відносять до лікарських препаратів, але від цього вони не менш корисні для здоров’я. Регулярні курси вітамінотерапії з урахуванням віку, стану здоров’я, наявних проблем допоможуть запобігти розвитку серйозних патологічних станів.
 

Вітаміни, трави, БАДи: хто кого і в чому різниця

 

Прихильники натуральних продуктів намагаються замінити покупні засоби натуральними травами, сухофруктами. Але тут потрібно розуміти, що багато продуктів при висушуванні, застосуванні інших способів заготівлі втрачають більшу частину поживних речовин.
Тобто замінювати курагою вафлі, а трав’яними відварами лимонади можна і потрібно, але так ви повний набір вітамінів з мікроелементами не отримаєте.
 
Полівітамінні аптечні препарати мають синтетичне походження, перетравлюються і засвоюються далеко не повністю. Прийом окремих речовин виправданий не завжди – наприклад, А без Е не засвоюється, вітамін Д, якщо мало кальцію, магнію, калію, теж толку не принесе.
 
Біологічні добавки — це середнє між травами і аптечними вітамінами.
 
Для їх виробництва застосовують рослинні, мінеральні, тваринні компоненти і передові технології. Це дозволяє забезпечувати максимально натуральний склад і створювати безпечні формули.
 

Що вміють біологічно активні добавки?

 

Завдання БАДів — забезпечити щоденний раціон людини цінними речовинами, зміцнити імунітет, судини, підвищити рухливість суглобів, зменшити негативні наслідки стресів. Тобто добавки зміцнюють організм, підвищують стійкість до несприятливих зовнішніх факторів і мобілізують внутрішні запаси. Чудес чекати не варто, але поліпшити загальне самопочуття цілком реально.
БАДи не годяться для зняття гострих станів, більш того, безконтрольно приймаючи їх замість призначеної лікарем медикаментозної терапії, ви втрачаєте час. Дозування активних речовин в добавках нижче, ніж в звичайних таблетках, і для лікування захворювань їх просто недостатньо. Але БАДи — хороший профілактичний засіб, здатний запобігти розвитку ряду серйозних проблем. Якщо грамотно підбирати засіб з урахуванням наявних захворювань, приймати їх курсами і своєчасно коригувати терапевтичну схему, можна добитися відмінних результатів.
Наприклад, Бетаргін містить збалансований набір амінокислот, надає дієву підтримку організму, очищає кров, запускає процеси активного відновлення клітин печінки. Середня тривалість курсу — 1 місяць.