У віці після 50 років у багатьох чоловіків з’являється доброякісне новоутворення тканин простати — аденома або гіперплазія передміхурової залози. Аденоми можуть мати різну форму та складатися з одного або декількох вузлів. Пухлина зростає та призводить до проблем з сечовидільною системою. «L-007» Ліпосомальний підтримує здоров'я чоловіків та застосовується для лікування доброякісної аденоми.
 

Причини виникнення захворювання

 

Вікові зміни викликають гормональний дисбаланс в чоловічому організмі, а порушення статевої функції призводять до збільшення дрібних залоз.
 
Точних причин не встановлено, але є фактори, які викликають захворювання:
● Нерегулярне статеве життя.
● Хронічний простатит.
● Цукровий діабет.
● Шкідливі звички.
● Ожиріння, порушення метаболізму.
● Постійні стреси.
● Зниження фізичної активності.
● Гіпертонія.
● Генетична схильність.
 

Симптоми аденоми простати

 

На початковому етапі хвороба рідко проявляється.
 
Прогресуючи аденома передміхурової залози, має помітніші симптоми:
● Часті сечовипускання, особливо вночі.
● Зниження лібідо.
● Відчуття неповного випорожнення сечового міхура.
● Біль у промежині, нижній частині живота.
● Загальне нездужання, млявість.
 
Також, ознаки змінюються залежно від стадії захворювання.
 
Простатит призводить до ускладнення ситуації, щоб не допустити цього, лікуйтесь завчасно. Читайте у статті наші поради: Як лікувати простатит?
 
 

Гіперплазія простати: стадії


При першій стадії симптоми слабо виражені, проявляються часті позиви до туалету.

 
1. Друга стадія — простата збільшується і тисне на сечівник, функції передміхурової залози знижуються. Може виникнути застій сечі в нирках, що призводить до запалення та больових спазмів.
2. На третій стадії сечовий міхур знаходиться в розтягнутому вигляді, все частіше відбувається мимовільне сечовипускання. Виникають ускладнення, які потребують негайної медичної допомоги.
 
Аденома простати без своєчасного лікування призводить до сечокам’яної хвороби, інфекційних захворювань сечового міхура, ниркової недостатності, раку передміхурової залози.
 

Лікування

 
На ранньому етапі захворювання буде достатньо медикаментозної терапії для призупинення зростання доброякісної пухлини: блокатори, препарати для корекції гормонального фону, антибіотики.
«L-007» Ліпосомальний — новітній засіб, який підтримує репродуктивне здоров'я чоловіків, покращує еректильні функції, лікує доброякісну гіперплазію простати та стимулює сперматогенез.
 
В ускладнених випадках лікар може призначити хірургічне втручання, проводиться за допомогою сучасних інструментів без розрізів.
Статеве життя після видалення простати повертається у норму через місяць після лікування. Може спостерігатися відсутність ерекції, яка потребує часу та відновлення. Але з фізичними силами, поступово повертаються еректильні функції. Статева близькість буде корисною для чоловіків, щоб уникнути рецидивів.
 
Не завжди аденома простати вимагає медичного втручання, в деяких випадках достатньо контролювати її розмір та спостерігати за симптомами.
 
Усунути проблеми допоможе зміна способу життя:
● Правильне харчування.
● Фізична активність.
● Відмова від паління.
● Регулярне статеве життя.
● Захист від венеричних інфекцій.
 

Народні методи лікування

 

Народна медицина можлива, як допоміжний метод лікування на ранній стадії або для відновлення в післяопераційний період.

1. Відвар з цибулиння.
2. Суміш з волоських горіхів: рівна кількість ядер горіхів та очищеного гарбузового насіння, перемолоти й додати 1 ложку меду.
3. Трав'яні настої: чистотіл, квітки глоду, листи ліщини.
 

Дієтичне харчування при аденомі передміхурової залози

 

Зайва вага — несприятливий фактор при аденомі простати, жирові відкладення гальмують вироблення тестостерону, необхідного для нормального функціонування передміхурової залози. Тому, правильне харчування та фізичні вправи допоможуть відрегулювати вагу.
 
Харчуватися потрібно невеликими порціями, часто, в жодному разі, не переїдати. Підтримувати водний баланс, але не пити за 3 години до сну, щоб скоротити нічні сечовипускання.
 
Рекомендовано вживати їжу, приготовлену на пару чи запечену. Відмовитись від вживання смажених та гострих страв, а також солодощів.
 
Дозволені продукти:
● цільнозерновий або житній хліб;
● макарони з твердих сортів пшениці;
● крупи;
● молочні продукти;
● сир твердих сортів;
● нежирне м'ясо: куряче, індиче, теляче;
● риба, морепродукти;
● овочі, фрукти;
● якісний мед;
● неміцний чай, кава.
 
Варто обмежити споживання кондитерських виробів, шоколаду, газованих напоїв, свіжої здоби, жирного м'яса, консервів, гострих соусів та спецій.
 

Профілактика

 
Прості правила у щоденному ритмі життя дозволять зменшити ризик утворення аденоми:
● Помірні спортивні вправи.
● Своєчасне лікування інфекційних захворювань.
● Налагоджені статеві відносини.
● Збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів.
● Уникнення переохолодження.
● Щорічне обстеження у спеціаліста.
 
Найчастіше ознаки гіперплазії передміхурової залози виникають в чоловіків, які ведуть сидячий спосіб життя та харчуються надміру. Додаткова активність і скориговане харчування знижують ймовірність виникнення захворювання. Баланс гормонального фону та нормальне травлення створюють сприятливі умови для запобігання розвитку аденоми.