Припливи при клімаксі: як полегшити симптоми менопаузи?
 
Менопауза — фізіологічний процес в організмі жінки, при якому змінюється гормональний баланс. Відбувається перебудова з етапу статевої зрілості до згасання репродуктивної функції організму. Клімакс триває кілька років та поділяється на періоди: перименопауза, менопауза, постменопауза, які характеризуються різними симптомами. Фемінорм — усуває ознаки менопаузи, коригує гормональний фон та підтримує організм в цілому.
 
Самопочуття при клімаксі
 
З віком в організмі жінки знижується рівень естрогену, який призводить до порушення менструального циклу. Це відбувається у віці 45-55 років. Клімактеричний період, що виникає раніше, вважається передчасним. Факторами порушення можуть бути ендокринні захворювання, неправильний спосіб життя, перевтома, стреси, хірургічне втручання. Відбуваються зміни в місячному циклі: нерегулярні менструації, припливи жару до обличчя, часте сечовиділення.
 
Симптоми менопаузи:
● Підвищення потовиділення.
● Порушення сну, безсоння.
● Швидке серцебиття.
● Емоційна нестабільність.
● Депресія.
● Болі в суглобах.
● Швидкий набір ваги при звичному харчуванні.
● Виникнення судом.
● Печіння та сухість слизових.
● Поява неприємного запаху.
 
Існують нетипові ознаки менопаузи: сухість шкіри, випадіння волосся, проблеми з пам'яттю, підвищення холестерину.
Гормональні препарати при клімаксі можуть послабити неприємні симптоми, але мають свої побічні ефекти. Детальніше у статті.
Варто звернутися до спеціаліста, якщо ви відчуваєте погіршення самопочуття та всі ознаки менопаузи. А також, біль, дискомфорт, надмірні кров'яні виділення. Лабораторне дослідження або УЗД дозволять діагностувати клімакс.
 
Що викликає припливи?
 
Приплив — найпоширеніший симптом менопаузи, який проявляється ще до початку цього періоду і може тривати кілька років. Характеризується відчуттям жару у верхніх кінцівках та на обличчі, запамороченням, прискореним серцебиттям, триває 1-15 хвилин, виникає до 20 разів на добу. Даний симптом викликаний реакцією організму на зменшення гормонів.
 
Таким чином, мозок позбувається непотрібного тепла:
● прискорюється робота залоз;
● збільшується пульс;
● розширюються кровоносні судини.
 
Щоб полегшити свій стан, обмежте вживання кави та алкоголю, відмовтесь від паління. Пийте охолоджені напої, трав'яні чаї: шавлія, м'ята, малина, корінь женьшеню, квітки глоду. Носіть натуральний одяг, без синтетики.
Біодобавки допоможуть налагодити дихання і покращити працездатність. Наприклад, Фемінорм сприяє нормалізації артеріального тиску, запобігає тромбоутворенню, має протизапальну та заспокійливу дію.
 
Як полегшити симптоми клімактеричного періоду?
 
1. Емоційна нестабільність, напади припливів, дратівливість викликають проблеми зі сном. Правильний сон — молодість та здоров'я. Лягайте спати раніше, в той самий час. Займайтеся фізичною активністю зранку, а ввечері відпочиньте, прийміть ванну.
2. Щоб пережити припливи, дотримуйтеся активного способу життя: прогулянки на свіжому повітрі, фізкультура, катання на велосипеді. Провітрюйте приміщення, в яких знаходитесь. Дотримуйтеся водного балансу.
3. Надмірна вага провокує пітливість та припливи. Тому, харчуйтесь регулярно та збалансовано. Уникайте постійного сидіння. Відмовтесь від дієт та голодування. Перевіряйте організм на дефіцит вітамінів.
4. Раціональне харчування підтримає здорову вагу тіла та зменшить припливи. Корисними будуть овочі, фрукти і молочні продукти. Їжте менше солодких та мучних виробів, уникайте цукру. Для перекусу підійдуть ягоди, горіхи, сухофрукти.
5. Розслаблювальні практики: йога, медитація знімуть напруження та забезпечать гарний настрій.
6. Виконуйте вправи Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна.
 
Що їсти в період менопаузи?
 
● М'ясо кролика та птиці.
● Кисломолочні продукти: йогурт, творог, кефір.
● Каші: вівсяна, гречана, ясна.
● Оливкова, лляна, соняшникова олії.
● Риба та морепродукти.
● Зелень, овочі та фрукти.
● Морська капуста.
● Горіхи, кунжут, насіння льону.
 
Для збереження емоційного балансу займайтеся спортом, який приносить задоволення. Більше відпочивайте, приділяйте час улюбленим справам. Зустрічайтеся та спілкуйтеся з друзями. З легкістю прийміть даний період у своєму житті та не зациклюйтесь на ньому.