Імунітет — це реакція організму на постійну взаємодію з зовнішнім мікробним світом. Цей світ може надавати різний вплив на організм людини, ставати загрозою для життя чи рятує елементом. Бар’єром між зовнішнім середовищем і внутрішніми органами є імунний захист.
 

Симптоми і причини зниженого імунітету

 

Ступінь сталості імунної системи визначається з урахуванням ряду внутрішніх факторів. Вони можуть послаблювати захист або посилювати її.
 
При негативні впливи розвиваються такі симптоми:
● вірусні захворювання, ГРВІ — до 3 разів на рік у дорослих і 4 у дітей;
● ГРВІ з важким довгим плином;
● гнійничкові ураження стійкого характеру;
● рецидивні інфекції м’яких тканин (це фурункули, флегмони, абсцеси, карбункули);
● збільшення розмірів лімфовузлів;
● грибок слизових, нігтів, шкіри;
● туберкульозна інфекція;
● рецидивні, стійкі до різних схем лікування хвороби дихальних шляхів;
● довгий запалення ран.
 
Причини зниження імунного захисту виділяються дуже різні. Серед основних – неправильне, недостатньо збалансоване харчування, анемія, гіповітаміноз, нестача фізичних навантажень. Шкідливі звички, неврози, недолік сну — теж погані союзники міцного здоров’я. Погіршують імунітет загальні інтоксикації, постійне проживання, робота в високих радіаційних навантаженнях.
 
Системні захворювання, зазвичай пов’язані з погіршенням імунного захисту:
● ураження печінки;
● проблеми зі згортанням крові;
● діарея в комплексі з недостатнім кишковим всмоктуванням;
● протеїнурія нирок;
● печінкова, ниркова недостатність;
● тривалі захворювання;
● ВІЛ, інші імунодефіцити;
● онкологія.
 

Як поліпшити імунітет?

 

Допомогти імунній системі не просто, але реально — головне це комплексний підхід. Почніть з нормалізації способу життя, режиму сну і відпочинку, усуньте всі причини, які могли викликати дисбаланс. Пройдіть комплексну діагностику і проведіть комплексне лікування виявлених хронічних патологій, постарайтеся прибрати шкідливі звички.
 
Регулярно приймайте вітаміни для підтримки або якщо не впевнені, що отримуєте достатньо мікроелементів разом з їжею. Замість штучних імуномодуляторів можна використовувати натуральні — це подорожник, коріння женьшеню, спірулина.