fbpx

ЗАСТОЇ ЖОВЧІ: ЯК ПРОЯВЛЯЮТЬСЯ І ЩО РОБИТИ

metabolizma
Неправильна дієта, ігнорування правил здорового способу життя, регулярна або тривала агресивна медикаментозна терапія — це ті чинники, які з плином часу викликають проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту. Якщо перший час неправильні звички ніяк не дають про себе знати, потім вони неодмінно приведуть до погіршення здоров’я і загального самопочуття. Одне з найбільш частих патологічних станів жовчного — припинення відтоку жовчі або його значне уповільнення. Холестаз — стан небезпечний, з часом він може призводити до серйозних, необоротних змін. Розповімо, що можна зробити, щоб зберегти здоров’я.

Причини застоїв

Існує ряд факторів, які викликають розвиток холестазу. Перший — це системні збої в роботі гепатобіліарної системи (в неї входять печінку, жовчні протоки). Другий — наявність супутніх патологій. Третій — несприятливі фактори, що порушують нормальний відтік жовчі.
Провокувати проблему додатково можуть:

● загини жовчного; дискінезії жовчних шляхів;
● запалення шийки міхура;
● злоякісні або доброякісні новоутворення;
● відторгнення пересадженої печінки;
● камені в печінці, міхурі;
● туберкульоз печінки;
● кіста в жовчних протоках;
● порушена функціональність клапанної системи в билиарном каналі;
● первинний склерозуючий холангіт;
● цироз печінки, звуження протоки органу;
● жовчнокам’яна хвороба.

Застої провокують інші серйозні захворювання, які безпосередньо з патологіями шлунково-кишкового тракту ніяк не пов’язані. До останніх відносять великі глистяні інвазії, серцеву недостатність, порушення в роботі нервової системи, отруєння, цукровий діабет, діатез, холецистит, інфекції.

Клінічна картина

Зрозуміти, що у вас застій жовчі, можна за такими ознаками:
1. Хворобливість проявляється в квадраті живота, вгорі праворуч, після їжі слабшає.
2. Болі зачіпають живіт цілком.
3. Розвивається приступообразні різкі болі, що зникають так само раптово, як з’явилися. Гіпертермії під час загострень немає.
4. Дискомфорт максимально яскраво відчувається вранці — відразу після пробудження, коли міхур повний.

Також непрямим свідченням застої є хронічна втома, загальне погане самопочуття. Може турбувати свербіж шкіри, зростає тривожність, падає якість інтимного життя, в роті з’являється характерний гіркий присмак. Порушення стільця, болі в животі є практично завжди, схожі з ангіною чи застудою симптоми відзначаються рідко.

Гострий холестаз має виражену симптоматику, хронічний доставляє постійної, але не сильний дискомфорт, оскільки дана форма є уповільненої. При хронічній формі симптоми проявляються поступово, наростають протягом місяця. Також застій може локалізуватися безпосередньо в печінці.

Небезпека холестазу

Застійна жовч — це не тільки неприємно, але й дуже небезпечно. У нормі орган, який продукує секрет жовчі, закидає вміст через сфінктер в дванадцятипалу кишку. Запуск процесу вироблення жовчі відбувається в міру надходження їжі всередину стравоходу. Жовчні кислоти будуть розщеплювати жири, тим самим покращуючи ступінь засвоєння вуглеводів і білків.

Застої чреваті метаболічними порушеннями, зменшенням обсягів вмісту в просвіті дванадцятипалої кишки.

Ймовірні ускладнення:
● диспепсія;
● остеопороз;
● утворення конкрементів, піску;
● інфекційні ускладнення;
● панкреатити, холецистити.
Клінічні прояви ознак жовтяниці протягом трьох років і більше викликають у пацієнтів печінкову недостатність. Та, в свою чергу, схильна до прогресування, може призводити до печінкової енцефалопатії і підвищувати ризики летального результату.

У дитячому віці застої теж зустрічаються. Головна причина — глистяні інвазії великого типу. Аскариди сплітаються в великі клубки і закупорюють жовчний канал. Менш частий варіант — збої в роботі сфинктерной м’язи. Основні прояви холестазу в дитячому віці — дискомфорт в боці праворуч, свербіж шкіри, жовтушність покривів.

Застої жовчі у вагітних виникають на тлі некоректної роботи гепатобіліарної системи. Вірогідні скупчення жовчі в міхурі, печінці.

Чим вам допоможе Артижель

Артижель — натуральна біологічно активна добавка з екстрактами кульбаби і артишоку. Добавку можуть приймати діти і дорослі для поліпшення роботи печінки, усунення застоїв жовчі. Він не має побічних ефектів, дбайливо впливає на організм. Засіб випускається у вигляді розчину для перорального застосування.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку

Приєднуйтесь до наших підписників!

Хочете одним з перших дізнаватися про наші новинки, акції та отримувати цікаву інформацію з нашого Блогу?