Причини застоїв
Провокувати проблему додатково можуть:
● загини жовчного; дискінезії жовчних шляхів;
● запалення шийки міхура;
● злоякісні або доброякісні новоутворення;
● відторгнення пересадженої печінки;
● камені в печінці, міхурі;
● туберкульоз печінки;
● кіста в жовчних протоках;
● порушена функціональність клапанної системи в билиарном каналі;
● первинний склерозуючий холангіт;
● цироз печінки, звуження протоки органу;
● жовчнокам’яна хвороба.
Застої провокують інші серйозні захворювання, які безпосередньо з патологіями шлунково-кишкового тракту ніяк не пов’язані. До останніх відносять великі глистяні інвазії, серцеву недостатність, порушення в роботі нервової системи, отруєння, цукровий діабет, діатез, холецистит, інфекції.
Клінічна картина
Зрозуміти, що у вас застій жовчі, можна за такими ознаками:
1. Хворобливість проявляється в квадраті живота, вгорі праворуч, після їжі слабшає.
2. Болі зачіпають живіт цілком.
3. Розвивається приступообразні різкі болі, що зникають так само раптово, як з’явилися. Гіпертермії під час загострень немає.
4. Дискомфорт максимально яскраво відчувається вранці — відразу після пробудження, коли міхур повний.
Також непрямим свідченням застої є хронічна втома, загальне погане самопочуття. Може турбувати свербіж шкіри, зростає тривожність, падає якість інтимного життя, в роті з’являється характерний гіркий присмак. Порушення стільця, болі в животі є практично завжди, схожі з ангіною чи застудою симптоми відзначаються рідко.
Гострий холестаз має виражену симптоматику, хронічний доставляє постійної, але не сильний дискомфорт, оскільки дана форма є уповільненої. При хронічній формі симптоми проявляються поступово, наростають протягом місяця. Також застій може локалізуватися безпосередньо в печінці.
Небезпека холестазу
Застійна жовч — це не тільки неприємно, але й дуже небезпечно. У нормі орган, який продукує секрет жовчі, закидає вміст через сфінктер в дванадцятипалу кишку. Запуск процесу вироблення жовчі відбувається в міру надходження їжі всередину стравоходу. Жовчні кислоти будуть розщеплювати жири, тим самим покращуючи ступінь засвоєння вуглеводів і білків.
Застої чреваті метаболічними порушеннями, зменшенням обсягів вмісту в просвіті дванадцятипалої кишки.
Ймовірні ускладнення:
● диспепсія;
● остеопороз;
● утворення конкрементів, піску;
● інфекційні ускладнення;
● панкреатити, холецистити.
Клінічні прояви ознак жовтяниці протягом трьох років і більше викликають у пацієнтів печінкову недостатність. Та, в свою чергу, схильна до прогресування, може призводити до печінкової енцефалопатії і підвищувати ризики летального результату.

У дитячому віці застої теж зустрічаються. Головна причина — глистяні інвазії великого типу. Аскариди сплітаються в великі клубки і закупорюють жовчний канал. Менш частий варіант — збої в роботі сфинктерной м’язи. Основні прояви холестазу в дитячому віці — дискомфорт в боці праворуч, свербіж шкіри, жовтушність покривів.
Застої жовчі у вагітних виникають на тлі некоректної роботи гепатобіліарної системи. Вірогідні скупчення жовчі в міхурі, печінці.