Про дисбактеріозі сьогодні чув кожен, як і про те, що розвивається дана патологія на тлі дефіциту корисних бактерій. Потрібно бігти в аптеку за новим препаратом або можна вирішити питання іншими способами? Про це далі.

Кишкова флора

 
Мікрофлору кишечника складають живі бактерії — це патогенні і корисні організми. Патогенних у здорової людини бути особи не повинно, корисних існує більше 500 різних типів. 95% всіх бактерій складають структури з приставкою «біфідо». Вони не тільки позитивно впливають на стан кишечника, але і пригнічують розвиток патогенних структур.
 
Функції корисних бактерій:
• вироблення ферментів, які покращують, прискорюють розщеплення складних речовин на прості структури;
• виведення токсинів, шлаків;
• синтез вітамінів К, Н, В9;
• стимулювання, нормалізація кишкової перистальтики;
• підтримання нормальної кислотності;
• активізація метаболізму;
• захист від чужорідних агентів, інфекційних збудників;
• підтримка імунної системи.
Інша назва живих бактерій — це пробіотики. Саме так називають спеціальні препарати з кишковими мікроорганізмами.
 

Ознаки проблеми

 
Якщо бактерій в кишечнику недостатньо, з’являється цілий набір неприємних симптомів. Основні — непостійний стілець, підвищене утворення газів, болі, нудота, блювота. Порушується травна функція, неправильно синтезуються біологічно активні речовини, знижується ступінь засвоєння цінних речовин.
Страждає імунітет — захисні клітинні бар’єри стають слабкими, в результаті чого віруси і бактерії потрапляють в організм, викликаючи розвиток захворювань. Людина починає багато хворіти, дають знати про себе хронічні захворювання.
Активність з боку патогенної, умовно-патогенної мікрофлори різко підвищується, можуть починатися сильні алергічні реакції.
 

Види пробіотиків

 
У продажу представлені різні групи пробіотичних препаратів:
• Перше покоління — з однією культурою.
• Друге покоління — містять виділяються нормальною флорою речовини, корисні мікроби.
• Третє покоління — населяють кишечник живими бактеріями.
• Четверте покоління — комбіновані препарати з декількома типами корисних мікроорганізмів у складі.
 
Вибирати препарат потрібно з урахуванням особливостей проблеми і бажано після комплексного обстеження здоров’я. Найефективнішими вважаються пробіотики четвертого покоління, а й коштують вони дорожче. Препарати третьої групи приносять швидке полегшення, але результати від заселення бактеріями тримаються недовго. Також лікар порекомендує вам дієту — нормалізація раціону харчування для стійких поліпшень обов’язкове.
 
Хороші результати в нормалізації кишкової флори дає Зафакол. Добавку застосовують як джерело масляної кислоти, біфідобактерій, інуліну. Засіб нормалізує роботу товстого відділу кишківника, незамінне при розладах шлунково-кишкового тракту. При курсовому прийомі зменшуються ознаки запалень, нормалізується перестальтика, відновлюється здоровий мікробіоценоз. Ідуть болю, спазми, здуття, відчуття тяжкості, налагоджується стілець, підвищується якість життя, нормалізується психо-емоційний стан.
 
Зафакол прописують дорослим і дітям старше 12 років. Добова доза — одна або дві таблетки на день після їди, розжовувати таблетки не потрібно. Рекомендований термін споживання не менше — 30 діб. Вагітним, жінкам, що годують дітей молодше 12 років пробиотик не призначають. Також до початку терапії слід переконатися у відсутності індивідуальної непереносимості продукту. Зафакол — це харчова біологічно активна добавка, а не лікарський засіб. Попередня консультація з лікарем бажана. Спільне застосування з іншими пробіотиками не має сенсу.