Як підготуватись до зими?
Холодні кліматичні умови, блекаути й постійні стреси призводять до послаблення імунітету й нових захворювань. Узимку обмінні процеси в організмі уповільнюються, що вимагає особливої уваги. У зоні ризику — діти та люди похилого віку, які часто стикаються з авітамінозом. Щоденні невеликі кроки допоможуть загартувати організм та зміцнити імунітет. А додатковим джерелом природних поживних речовин можуть стати сироп Бівел та Біо порошок куркуми, які доступні на нашому сайті.
Чому імунітет слабшає взимку?
Імунна система — це “природний щит” людини, який захищає організм від бактерій і вірусів. Зі зміною температурного режиму та підвищенням вологості повітря виникають проблеми зі здоров’ям, а хронічні захворювання можуть загострюватися. Скорочення світлового дня викликає дефіцит вітаміну D, що є критично важливим для підтримки імунітету. Постійне перебування у закритих приміщеннях сприяє розповсюдженню мікробів. А незбалансоване харчування лише погіршує ситуацію, викликаючи авітаміноз та послаблення захисних функцій організму.
Ознаки пригніченого імунітету:
- Часті застудні захворювання, зі складним перебігом.
- Блідість і сухість шкіри.
- Підвищена температура тіла без інших симптомів захворювання.
- Ломота та слабкість в організмі.
- Сонливість, головний біль, погане самопочуття.
- Загострення хронічних патологій.
Причини зниження імунітету у дітей
Основними факторами ослаблення імунної системи у дітей є часті хвороби та нервові стреси. Також впливають:
- Незбалансоване харчування. Діти обожнюють солодощі, випічку та шкідливу їжу. Ненав’язливо пропонуйте фрукти та овочі, не забуваючи про гарне оформлення.
- Зневоднення. Окрім чаю чи компотів, дітям важливо пити достатню кількість чистої води для підтримки водного балансу.
- Перевтома. Початок навчального року, велике навантаження у спортивних секціях і додаткових гуртках часто призводять до виснаження.
- Порушення режиму сну. Недосипання або поганий сон ослаблюють імунну систему. Контролюйте використання гаджетів і допомагайте дотримуватися розпорядку дня.
- Недостатня кількість кисню. Дітям потрібні прогулянки на свіжому повітрі та регулярне провітрювання приміщення.
Як покращити імунітет читайте в іншій статті: Як зміцнити імунітет дитини перед школою чи садочком?
https://foodsup.com.ua/yak-zmitsnyty-imunitet-dytyny-pered-shkoloiu-chy-sadochkom/
Роль вітамінів у зміцненні імунітету
Вітаміни відіграють важливу роль у розвитку імунної, нервової та травної систем, а також підтримці функціонування всіх органів організму. Щоб забезпечити організм необхідними поживними речовинами, слід приділяти увагу збалансованому харчуванню, здоровому способу життя та корисним звичкам.
Основні вітаміни для зимового імунітету:
- Вітамін С: сприяє відновленню та росту тканин, утворенню колагену, засвоєнню заліза й зміцненню імунітету. Міститься в цитрусових, чорній смородині, полуниці, шпинаті та квашеній капусті.
- Вітамін Е: захищає організм від інфекцій і вірусів, зберігає молодість, нормалізує репродуктивну здатність. Основні джерела — олія, насіння, горіхи.
- Вітамін D: підтримує здоров’я кісток, є профілактикою застуди та грипу, забезпечує здоровий сон і покращує стан шкіри. 90% необхідної кількості отримується завдяки сонячному випромінюванню, але взимку цього недостатньо.
- Вітамін А: покращує зір, сприяє росту волосся, загоєнню ран і захищає організм від бактерій. Міститься в моркві, гарбузі, шпинаті, броколі та продуктах тваринного походження.
- Вітаміни групи В: зміцнюють нервову систему й допомагають подолати стрес, який негативно впливає на імунітет. Їх можна знайти у вівсянці, гречці, хлібних виробах і цвітній капусті.
Додатково для підтримки імунної системи рекомендований сироп Бівел, який містить вітаміни С і D3, цинк та сухий ферментат з дріжджів. Він підходить як для дорослих, так і для дітей.
Коли потрібно приймати вітаміни?
Щоб підготувати організм до сезонних захворювань варто завчасно збільшити вживання корисної їжі або додати вітамінні добавки до раціону. Є категорії людей, яким вітаміни потрібні на постійній основі та призначаються лікарем:
- жінки, які планують вагітність чи вже очікують дитину;
- спортсмени при постійних фізичних навантаженнях;
- люди, які працюють у небезпечних умовах;
- дорослі та діти, які мають інфекційні захворювання.
Ознаки дефіциту вітамінів:
- Випадіння волосся, проблеми з нігтями та шкірою.
- Постійні інфекційні захворювання.
- Раптове схуднення або швидкий набір ваги.
- Дратівливість і нестабільний психоемоційний стан.
Потужним антиоксидантом з цілющими властивостями є Біо порошок куркуми, який очищає організм від токсинів та зміцнює імунітет.
Як не хворіти взимку?
Прості правила щоденного способу життя допоможуть зробити організм стійким та міцним до вірусних захворювань:
- Правильне харчування. Низькі температури та короткий світловий день стимулюють апетит. Збільшіть порції та додайте до раціону сезонні овочі й фрукти. Використовуйте спеції, які допомагають боротися з вірусними інфекціями. Для перекусу обирайте корисні солодощі чи сухофрукти. Обмежте споживання фастфуду та кондитерських виробів.
- Повноцінний здоровий сон. Хороший настрій і високу працездатність забезпечує 8-годинний сон із дотриманням режиму дня.
- Правила гігієни. Часто мийте руки теплою водою з милом, особливо після приходу з вулиці та перед вживанням їжі.
- Свіже повітря. Навіть у холодну пору року гуляйте на свіжому повітрі, уникаючи місць із великим скупченням людей. Регулярно провітрюйте домашній і робочий простір.
- Водний режим. Достатнє споживання рідини покращує обмінні процеси й сприяє виведенню токсинів.
- Відмова від шкідливих звичок. Паління та вживання алкоголю негативно впливають на здоров’я, знижують рівень корисних мікроелементів в організмі та послаблюють імунітет.
- Фізична активність. Обирайте улюблений вид спорту або відвідуйте спортзал. Будь-які тренування позитивно впливають на зміцнення імунної системи.
Щоб уникнути хвороб узимку, важливо дбати про свій організм. Щоденні корисні звички покращують якість життя та зміцнюють імунітет. Додатковий прийом вітамінів допоможе захистити організм від вірусів та інфекцій.