До гастроентеролога теж бажано буде заглянути, але оптимальні результати дає саме комплексне лікування. Під ведмежою хворобою мається на увазі синдром  подразненого кишечника. Дисфункциональний розлад супроводжується хронічними абдомінальними болями, вираженим дискомфортом, метеоризм, постійними порушеннями роботи стільця без об’єктивних на те причин. Клінічна гістологічна картина в більшій мірі буде відповідати змінам дистрофічного, а не запального характеру.

 

Психолог або терапевт

Будь-які захворювання з ШКТ прийнято лікувати у лікарів — терапевтів або гастроентерологів. Але СПК — це якраз той випадок, коли причини появи проблеми розмиті, а традиційні схеми лікування можуть не давати належних результатів. Якщо ви пройшли всі обстеження, спробували різні методи традиційної терапії синдрому, але проблема нікуди не поділася, варто розглянути її з точки зору психосоматики. Гастроентеролог повинен направити вас на комплексне обстеження для виключення наявності таких діагнозів як поліпоз, дивертикулез, рак товстого кишечника.

Причини, механізми розвитку СПК вивчені недостатньо — точніше наявна інформація вказує на тісний взаємозв’язок фізичних проблем з ШКТ і емоційного стану людини. Захворювання має явні псіхонейрогенні механізми. Дуже часто у пацієнтів з синдромом подразненого кишечника діагностують депресії, іпохондрію, безсоння, різні фобії, інші невротичні розлади.

 

Інші провокуючі фактори:
● інфекційні ураження, травми кишечника;
● гіперчутливість;
● гормоyальний статус (менструації, ПМС у жінок);
● генетична схильність.

Одужання буде ефективним тільки за умови точного визначення причини проблеми і її усунення.

 

Як проявляється СПК?

Синдром подразненого кишечника може мати різні клінічні прояви в залежності від типу, характеру порушення дефекації.

 

Можливі варіанти:
● переважає запор;
● переважає пронос;
● з метеоризмами;
● змішаний (не класифікується) тип.

Болі в животі найчастіше присутні, локалізуються зазвичай знизу, мають ниючий тупий характер, але сутички нападами теж вірогідні. Хворобливість схильна до посилення відразу після прийому їжі і ослаблення після акту дефекації. Нічні напади, що заважають нормальному сну, для СПК не характерні.

Крім запорів і проносів (найчастіше вони чергуються), при синдромі подразненого кишечника турбують блювота, відрижка, нудота, мігрені, мерзлякуватість пальців рук, ніг, дизурія, тяжкість в правому підребер’ї.

Утруднене дихання, порушення сну, неможливість лежати на лівому боці — теж ймовірні ознака. У багатьох пацієнтів з СПК діагностують психоневрологічні розлади, сексуальну дисфункцію.

 

Методи клінічної діагностики

Критерії, які вказують на органічний характер проблеми, включають в себе:
● літній вік;
● ускладнений в плані онкологічної картини анамнез;
● лихоманку;
● зміни у внутрішніх органах, які виявляються в ході фізикального обстеження;
● визначення патологічних маркерів в ході лабораторних досліджень.

Також повинні насторожити такі нехарактерні для СПК прояви як різка втрата маси тіла, нічні болі. Якщо клінічна картина не характеру для синдрому подразненого кишечника, потрібно пройти комплексне обстеження здоров’я. Лабораторні методи дослідження — це аналізи крові, калу, бакпосев калу, копрограма, стеаторея. Інструментальні — УЗД, КТ, рентген, колоноскопія.

Жінкам додатково потрібно відвідати гінеколога для виключення проблем з яєчниками, маткою, наявності позаматкової вагітності. Якщо загострення СПК припадають на період передменструального синдрому або безпосередньо менструацій, додатково нічого робити не потрібно, неприємні симптоми пройдуть самі. Головне виключити наявність серйозних гінекологічних патологій, що можуть призвести куди більш серйозними проблемами, ніж синдром подразненого кишечника, і вимагають кваліфікованої лікарської допомоги.

 

Чому потрібен комбінований підхід?

Психологи в своїй практиці з ведмежою хворобою зустрічаються часто. Вони кажуть, що СПК — біч людей з неврозом, які бояться зробити погане враження, мають невдалий стресовий досвід. Якщо проблема турбує не перший рік, бажано поєднати традиційну терапію з психокорекції. Додатково можна приймати Зафакол 3D — БАД відновити нормальну флору кишечника, усуне біль, поліпшить самопочуття.