fbpx

ЩО РОБИТИ ПРИ ВЕНОЗНІЙ НЕДОСТАТНОСТІ

varikoz (2)

Хронічна венозна недостатність пов’язана зі зміною стану венозної стінки і/або клапанів в венах ніг. Структури перестають нормально функціонувати, тим самим порушуються процеси нормального перекачування крові з ніг в серце. Хронічна венозна недостатність як би змушує кров накопичуватися у венах або об’єднуватись.

Причини

Венозна недостатність виникає в результаті неможливості клапанів глибоких вен перешкоджати зворотному кровотоку.

Причини венозної недостатності:

Вагітність і пологи.

Довготривале сидіння.

Надлишкова маса тіла.

Малорухливий спосіб життя.

Довге перебування на ногах.

Тривалі фізичні навантаження на ноги.

Клінічна картина

Ступінь вираженості симптомів буде залежати від стадії патології. Чим раніше ви почнете терапію, тим краще — процес піде швидше і буде максимально ефективним.

Основні ознаки недостатності:

 • вечірні набряки гомілок і щиколоток, які проходять після нічного відпочинку;
 • нові вени;
 • потемніння, ущільнення шкіри, придбання нею коричневого або синюшного відтінку;
 • кожне свербіння;
 • помітні вузли, розширення вен, патологічна звивистість.

Якщо нічого не робити, проблема буде прогресувати до того моменту, поки капіляри не луснули. У міру розриву судин шкіра стає коричнево-червоною, підвищується її чутливість до подряпин, ударів, інших впливів. Розриви капілярів викликають місцеві запалення, пошкодження тканин. Можлива поява відкритих виразок на шкірі.

Способи діагностики

Щоб поставити правильний діагноз, лікар повинен вивчити повну історію пацієнта, провести фізичне обстеження. Під час тесту фахівець оглядає ноги. Можна застосовувати УЗД апарат для дослідження судин або дуплекс. Апаратна діагностика сьогодні при варикозі обов’язкова. На ранніх стадіях відновлення буде більш простим і швидким, ніж у міру прогресування.

Способи терапії

Вилікувати венозну недостатність можна повністю тільки на початкових стадіях розвитку, потім завдання лікаря і пацієнта зводиться до того, щоб зупинити процес прогресування. Найкраще спрацьовує комплексний підхід.

Основні стратегії включають:

 1. Відмова від тривалих періодів сидіння, стояння. Якщо неможливо повністю уникнути їх, слід поперемінно згинати й розгинати щиколотки, ступні (тобто робити міні-зарядку для прискорення кровотоку).
 2. Постійно займайтеся спортом — опціональною ходою або плаванням. Уникайте силових навантажень.
 3. Скиньте зайву вагу, якщо вона є.
 4. Носіть компресійний трикотаж для поліпшення загального стану.
 5. Приймайте антибіотики, якщо потрібно лікувати шкірні інфекції.
 6. Дотримуйтесь правил гігієни.

Звичайно, не варто розраховувати на те, що панчохи вилікують ваш варикоз, але загальний стан вони поліпшити здатні. Якщо говорити про хірургічних втручаннях, то вони дають не вічний ефект по одній простій причині — якщо основне джерело проблеми не ліквідувати, згодом рецидиви просто неминучі. Кращим способом забути про проблемні вени є лазерне видалення, але на пошкоджені клапани метод ніякого впливу не робить.

Хороші результати дає курсовий прийом Флего. Добавка є джерелом діосміна, гесперидину, антоцианидинов, азіатікозідов, що підтримують нормальну роботу венозно-лімфатичної системи, що сприяють поліпшенню мікроциркуляції в тканинах, венозного відтоку, поліпшенню лімфатичного дренажу. БАД Флего продається в зручних стіках, на добу достатньо вживати по одному стіку. Дозволено пити добавку до 3-х місяців, потім роблять перерву.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку