Самопочуття жінки багато в чому залежить від гормонального балансу. Порушення циклу викликають різкі перепади настрою, можуть призводить до проблем з волоссям і шкірою. Терпіти такі стани можна, але краще буде підібрати правильний курс корекції. Він поліпшить самопочуття, відновить емоційну рівновагу і позбавить від інших малоприємних симптомів.

 

Що таке гормональний дисбаланс

Гормональний дисбаланс — немедичне поняття. Під грою гормонів може матися на увазі великий перелік патологічних змін, пов’язаних зі збоями в роботі різних внутрішніх органів і систем.

 

Виявляються проблеми як:

  • порушення менструального циклу;
  • надмірне оволосіння;
  • акне;
  • випадання волосся;
  • запори і сухість шкіри (непрямі вказівки на проблеми з щитовидкою);
  • постійні скачки настрою, які стають максимально вираженими в міру наближення чергових місячних;
  • ожиріння або дефіцит маси тіла.

Всі перераховані симптоми є вагомим приводом для звернення за лікарською допомогою. Зазначеними проблемами займаються гінекологи, гінекологи-ендокринологи. Чим раніше визначити причини стану, тим швидше вийде відновити здоров’я і поліпшити самопочуття.

 

Що включає в себе обстеження

Гормональне обстеження здоров’я передбачає:

  • гінекологічний огляд на кріслі;

  • аналізи на гормони;
  • УЗД.

Для оцінки рівня гормонів і, відповідно, стану загального фону слід здати кров натщесерце — такі аналізи в Україні сьогодні приймають приватні лабораторії. Гормони залежать від часу доби, останнього прийому, типу їжі, дня циклу, інших факторів. Кров для більшої достовірності рекомендовано здавати тричі — спочатку на 7 день циклу, потім на 14 і 21. Аналіз показує вміст центральних, периферичних гормонів, при необхідності можна перевірити тиреотропний (показує роботу щитовидки).

 

Що робити?

За результатами обстеження фахівець призначить терапевтичну схему. У більшості випадків достатньо відкоригувати вміст гормонів, перейти на здорове харчування, зробити упор на регулярні достатні фізичні навантаження. Але якщо проблеми серйозні, гормонозамісна терапія обов’язкова, тобто обійтися банальної корекцією способу життя буде недостатньо.

Жінкам з надмірною масою тіла потрібно відкоригувати поточну вагу. Для цього показані фізичні навантаження, дієта. Непогані результати дає антигомотоксична терапія і прийом гомеопатичних засобів. У майбутньому слід вести здоровий спосіб життя, частіше бувати на свіжому повітрі, мінімізувати стреси, збалансовано харчуватися і отримувати необхідні поживні речовини.

 

Як діє Феміроуз?

Феміроуз — біологічна активна добавка, джерело ліноленової, гамма-ліноленової кислот, гликозидів, вітамінів В6 і Е. Добавка нормалізує стан репродуктивної жіночої системи, знижує ступінь вираженості ПМС. Гамма-ліноленова кислота з енотерового масла в ході синтезу перетворюється в протизапальні простагландини, простаноїди, що змінюють активність ферментів, що впливають на синтез гормонів, що коректують їх впливу на різні органи, тканини.

БАД має виражені антиоксидантні властивості, захищає ліпідні структури мембран клітин від окислення перехресного типу під впливом вільних радикалів. Все це має важливе значення для запобігання раннього старіння, патологій судин, серця. Вітаміни групи В ефективні від стомлюваності, мігрені, дратівливості. Тривалість курсу розраховується індивідуально. До основних протипоказань відносять вагітність, лактацію, загострену форму виразки шлунка.