fbpx

СЕКРЕТИ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ І СУДИН

heart_3

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності в усьому світі. На 100% виключити можливі проблеми не можна, але, за умови уважного ставлення до здоров’я можна мінімізувати ризики. Якщо у вас вже є порушення серцево-судинної системи, або хочете просто підтримати організм, дотримуйтесь зазначених далі рекомендаціям.

У зоні ризику кожен

І це не перебільшення — на стан судин, серця впливає цілий ряд факторів, багато з них носять негативний характер.

У зоні ризику кожен, але максимальні шанси зіткнутися з серцево-судинними патологіями у:
● осіб з надлишковою масою тіла — при ожирінні гіпертонія розвивається в 5-6 разів частіше;
● пацієнтів з високим холестерином — на стінках судин утворюються бляшки, які звужують просвіт, погіршують кровообіг;
● курців, любителів випити;
● людей, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Важлива також правильне харчування — помірна кількість жирів, мінімум солі, повний набір вітамінів, мікроелементів. Особи, що не ігнорують заходи профілактики, стикаються з проблемами набагато частіше.

Тривожні дзвіночки

Інфаркт розвивається швидко, приходить раптово, а наслідки на здоров’я надає вкрай негативні. Кожен повинен знати ознаки серцево-судинних патологій, щоб своєчасно бити тривогу і вживати заходів. Ускладнювати самодіагностику може розмита клінічна картина — хворий скаржиться на затруднення дихання, і йому призначають астматичні препарати. При цукровому діабеті болю в серці може не бути взагалі. Також насторожити повинна швидка стомлюваність при стандартних фізичних навантаженнях, поява задишки.

Що робити?

Терміново викликати лікаря — бригада швидкої допомоги зробить кардіограму, дасть направлення в лікарню, випише ліки. Операція потрібна не завжди, але якщо фахівці рекомендують робити її, лягайте під ніж. Реабілітація після втручання буде залежати від дотримання лікарських приписів і корекції способу життя.

Обов’язково змініть харчування. Насичені жири — один з головних факторів ризику в розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, так як вони підвищують рівень холестерину, змінюють згортання крові, викликають тромбоз. Обмежите продукти з насиченими жирними кислотами, щоб поліпшити стан серця, судин. Для сердечників під забороною будуть також трансізомери жирних кислот, продукти які містять холестерин.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку