При поганому самопочутті ми грішимо на що завгодно, тільки не на проблеми з жовчним. А лікарі кажуть, що при постійній гіркоти у роті, болях в животі, печії, хронічної втоми перевірити орган потрібно обов’язково.

За добу печінка людини продуцирує 1-2 літра жовчі. Здоров’я людини від її якості залежить безпосередньо — рідина відповідає за засвоєння жирів, поглинання вітамінів, активізацію процесів переміщення їжі по шлунково-кишковому тракті. Якщо жовчний нормально виконує свою роботу, ми прекрасно себе почуваємо і не думаємо, що щось не так. Але якщо орган починає барахлити, симптоматика швидко дає знати про себе.

 

Як і чим хворіє жовчний?

Розглянемо основні патології жовчного міхура:

 

Дискінезія — в даному випадку неправильно працюють жовчовивідні шляхи. М’язи самого органу і проток повинні функціонувати злагоджено, узгоджено, забезпечуючи безперебійне просування жовчі. Якщо відбувається збій, виникає дискінезія. Причин для її появи чимало — це стреси, інфекції, гормональні порушення, гінекологічні патології, алергії. М’язова слабкість розвивається на тлі малорухливого способу життя, незбалансованої дієти. Насторожити повинні болі в боці — звичайні тривалі і тупі. Можуть турбувати проноси, запори, блювання, нудота.

 

Жовчнокам’яна хвороба — ускладнення дискінезії, яка виникає при відсутності лікування. Камені утворюються з твердіючої жовчі, в результаті порушеного скорочення м’язів під впливом надлишку холестерину. Поки камені в жовчному лежать нерухомо, вони практично не дають про себе знати. Проблеми почнуться в разі їх міграції і, відповідно, закупорки протоку. Коліка проявляється у вигляді болів у боці праворуч, блювоти, нудоти, можливо також розвиток жовтяниці.

 

Холецистит — запалення жовчного, зазвичай є наслідком жовчнокам’яної. Якщо камінь пройшов протоки, він випадає в дванадцятипалу кишку, напади кольок припиняються. Але коли проходження не сталося (камінь великий, закупорив шляху), розвивається запалення. Симптоми холециститу — блювота, температура, сильні болі. Можуть викликати напади переїдання, вживання алкоголю. Болі зазвичай ниючі, тупі, носять постійний характер, можуть віддавати в потилицю, шию, лопатку, праве плече. Жовтяниця не характерна.

 

Паразити — зазвичай турбують дітей, але у дорослих з’являтися теж можуть. На інвазії вказують розлади стільця, болі в жовчному, порушена функція кишечника, свербіж, озноб, різка втрата маси тіла. Для постановки діагнозу потрібно буде провести діагностику.

 

Пухлини — рак жовчного міхура теж викликає характерну симптоматику, призводить до різкого погіршення самопочуття. При доброякісних пухлинах зазвичай виявляються симптоми, близькі до ознак хронічного холециститу. Для постановки точного діагнозу потрібні холецистографія, ультразвукове дослідження.

 

На 100% дієвих заходів профілактики не існує, але бажано дотримуватися дієти, носити вільний одяг, відмовитися від прийомів їжі за 2 години до сну. Жовчний не любить великі порції, харчування рідко і багато, жирні, гострі страви, алкоголь. Газовані солодкі напої теж потрібно буде прибрати. Фізичні навантаження корисні, тільки не ті, які пов’язані з підніманням ваги.

 

Артижель в допомогу

При проблемах з жовчним або для профілактики їх появи можна приймати Артижель.

 

Добавка містить:
● екстракт листя артишоку — натуральний гепатопротекторний, жовчогінний, сечогінний засіб, що підсилює антитоксичну функцію печінки, відновлює метаболізм;
● екстракт кореня кульбаби — має спазмолітичну, жовчогінну, сечогінну, протизапальну дії;
● холін і інозитол — ефективні гепатопротектори, що запобігають жировій дистрофії печінки.

Артижель в результаті курсового прийому покращує обмін холестерину, відновлює цілісність клітинних структур печінки, усуває симптоми хронічної інтоксикації, виводить сечовину, токсини, зайву рідину, нормалізує метаболізм. БАД ефективний для усунення наявних проблем і профілактики нових.