fbpx

ЛІТО БЕЗ ПАРАЗИТІВ: ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД ГЛИСТІВ

Deti_na_more

Ризики підхопити глистів у дітей є завжди, але влітку — під час відпочинку в таборах, на дачах — вони набагато вище. Ігри в пісочницях і на дитячих майданчиках, вживання немитих фруктів, брудні руки в роті — пара секунд, і паразити вже проникли в організм. Для зниження ризиків зараження до мінімуму потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, в інших ситуаціях допоможе знання симптомів і своєчасне вжиття заходів.

Суть проблеми

Глисти — це хвороботворні мікроорганізми, що харчуються рідинами, тканинами людського організму, залишками вже перевареної їжі. Підходить їм все, що буде знайдено. Наслідки зараження, особливо запущеного, серйозні — від сильної інтоксикації організму до пошкодження внутрішніх органів.

Спочатку глисти потрапляють в дванадцятипалу кишку, разом з кровотоком через легені направляються до бронхіальному дереву. Також черв’яки можуть перекривати просвіти тонкого кишечника, жовчних шляхів, викликати запалення, інші негативні процеси в шлунково-кишковому тракті.

Поширені паразити

Гострики з аскаридами — головні шкідники дитячого організму. Гострики — це дрібні черв’ячки білого кольору, аскариди теж маленькі, яйця обидва види черв’яків відкладають біля анального проходу.

Лямблії з власоглавами у дітей теж зустрічаються. Довжина волосоголовців може досягати 5 см. Селяться паразити в основному в кишечнику, в організмі живуть протягом 5-6-річного терміну. Лямблії зазвичай вибирають жовчний і кишечник.

Небезпечні звірі — токсокар. Якщо їм комфортно в організмі, починається активне зростання. Довжина хробака становить 18 см і більше. Паразити викликають напади сильного кашлю, лихоманку, навіть задуха.

Тривожні симптоми

Розглянемо ознаки, які повинні насторожити вас, спонукати вжити заходів. Перший і головний — різке схуднення, незрозумілі зміни апетиту. Дитина то поглинає все підряд, то взагалі відмовляється від їжі. Турбує млявість, швидка стомлюваність, постійна нудота, мігрені.

Інші ознаки зараження — свербіж в анальному проході, скреготіння зубами. Хоча бруксизм відносять більше до неврологічних проблем, при гельмінтозах він турбувати може. Сверблячка в районі ануса викликають головним чином гострики — після завершення певного життєвого циклу вони потрапляють в задній прохід, де відкладають яйця. Ці рухи і викликають «коросту». Якщо чіпати анальний отвір, а потім не мити руки, зростає ймовірність повторного зараження.

Глисти можуть провокувати алергії, шкірні висипи, часто стають причиною збоїв метаболізму. Малюки стають плаксивими, дратівливими, схильними до різких перепадів настрою.

Що робити

Для початку — пройти обстеження. Воно покаже, чи заражена дитина, і, якщо так, то чим саме. Основні аналізи — калу на яйця глистів, зіскрібок на ентеробіоз. Вони дають досить точні результати, але не завжди з першого разу. Саме тому кал на яйцегліст рекомендується здавати 3-4 рази в різні дні. Інші методи досліджень — біохімія крові, аналіз на антитіла.

Загальний тест крові теж допоможе виявити зараження. Якщо гемоглобін різко впав, ймовірно, причина саме в глистах. Також на гельмінтози вказує надмірна концентрація еозинофілів. Лікар може порекомендувати пройти дослідження крові на визначення типів імуноглобулінів до поширених категоріях паразитів. Проводиться дуоденальне зондування — воно дає повне уявлення про стан жовчного міхура, кишечника. Можуть бути корисними імунологічні тести. ІФА імуноферментний аналіз, ПЛР-діагностика, аглютинація латексу, непрямий гемагглютинация — більш рідкісні методи.

Лікування у дітей гельмінтозу досить тривалий, можливо, терапія буде потрібно всій родині. Головне для вас — не втрачати час проводити комплексну терапію, призначену лікарем.

Добре зарекомендував себе сироп ВОРМІТЕЛ — універсальний, ефективний, комплексний, не токсичний, підходить для всієї сім’ї.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку