Лактазная недостатність — це захворювання, причиною якого є недолік травного ферменту лактази, що відповідає за переробку лактози в тонкому кишечнику.

 

У маленьких дітей непереносимість лактози або лактазная недостатність викликає серйозні розлади і дискомфорт. А ось у дорослих вона проявляється різними неприємними симптомами, при яких людина навіть може і не підозрювати, що у нього несприйнятливість лактози, списуючи свої нездужання на зовсім інші захворювання і недуги, такі як гастрит, алергія, виразка шлунка або виразка дванадцятипалої кишки, дисбактеріоз, нервові розлади.

 

Причини виникнення лактазной недостатності у дорослих людей полягають в основному в вікових змінах кількості ферментів, що виробляються слизової кишечника. При цьому, якщо кількість вироблюваного організмом ферменту знижується істотно, виникає повна непереносимість молочних продуктів, що містять в собі молочний цукор. Причиною даної хвороби можуть бути і генетичні мутації, тобто лактазная недостатність є вродженою, і людина все своє життя не вживає молочну їжу. Але така форма хвороби зустрічається досить рідко. Найбільш часто зустрічається тимчасова, тобто придбана недостатність ферменту. В основному вона виникає при запальних процесах шлунково-кишкового тракту. При стиханні вогнища запалення здатність клітин слизової оболонки виробляти лактазу повністю відновлюється.

 

На відміну від маленьких дітей, діагностика лактазной недостатності у дорослих не представляє особливих труднощів. Існують типові ознаки, ґрунтуючись на які, можна з високою часткою ймовірності припустити наявність у людини такого захворювання. Якщо через одну-дві години після прийому молочних продуктів виникають ознаки розладів, такі як різкі болі, в області живота, підвищене утворення газів, діарея, і при цьому ступінь вираженості розладів пов’язана з кількістю спожитих продуктів, це говорить про лактазной недостатності.

 

Як правило, лікування легких форм недостатності лактази у дорослих не потрібно. Пацієнти старше семи років можуть повноцінно самі контролювати свій раціон, прибравши з нього молочні продукти. Необхідні речовини, що містяться в них, можна отримувати і з допомогою вживання інших продуктів. Якщо у дорослої людини є лактазная недостатність з надзвичайно сильними симптомами, то в даному випадку вдаються до медикаментозного лікування. Для цього використовують препарати містять лактазу і пробіотики. У випадках, якщо захворювання є вторинним, тобто викликаним запальними процесами в кишечнику, першочерговим завданням стає лікування захворювання, внаслідок якого і виникла недостатність. Після одужання вироблення ферменту відновлюється самостійно.