Інулін — полісахарид, тобто речовина, що відноситься до групи складних органічних вуглеводів. Його отримують в процесі переробки бульб і коренів певного переліку рослин. Інулін в плані властивостей відносять до пребіотиків — він ферментує мікрофлорою кишечника, верхніми розділами ШКТ не засвоюється. Все це стимулює процеси росту корисних мікроорганізмів, забезпечує нормальну життєдіяльність організму в цілому і системи травлення.

 

Навіщо потрібен інулін

Головна дія інуліну — пробіотична. Він відновлює мікрофлору, позитивним чином впливає на роботу ШКТ. Це сприяє запуску нормального ліпідного, вуглеводного метаболізму, нормалізує вміст цукру, активізує обмін речовин, процеси спалювання жирів. Додаткові ефекти — виведення токсичних речовин, шлаків, важких металів, радіонуклідів.

Інулін відповідає за швидкість росту кісткових тканин, запобігає розвитку деяких важких захворювань. Все це сприяє кращому засвоєнню кальцію, підвищує щільність кісток. При правильному прийомі інуліну підвищуються захисні сили організму, відновлюють клітини печінки. Можна використовувати препарати з вмістом даної речовини для лікування гепатитів В і С типів.

Оскільки інулін є антикоагулянтом, він запобігає утворенню згустків крові, знижує вміст шкідливого холестерину. Підвищується ступінь засвоєння магнію, який безпосередньо впливає на ферменти серцево-судинної системи, знижує вміст жирів. При гіперліпідемії знижується тиск.

 

Як отримують речовину. Області застосування

Інулін видобувається шляхом холодного віджиму з рослинної сирови-ни. Це дозволяє зберігати максимальний набір корисних властивостей. Основна сировина для отримання інуліну — цикорій, топінамбур.

У харчовому виробництві речовина додають в солодощі, молочні, дієтичні продукти, випічку, дитяче харчування. Може воно використовуватися як складова знежирених продуктів з метою зниження їх калорійності. У фармацевтиці інулін включають до складу біоактивних добавок, що використовуються для профілактики, лікування різних захворювань. Препарати будуть корисні при цукровому діабеті, інфекційних ураженнях шлунково-кишкового тракту, патологіях кісткової тканини, гастритах, застудах, дисбактеріозах.

 

Інулін в продуктах харчування

Якщо вас не влаштовує препарат в таблетованій вигляді або формі порошку, можете скорегувати раціон таким чином, щоб отримувати достатню кількість речовини зі звичайних продуктів.

Інуліну багато в ячмені, житі, бананах, часнику, цибулі, цикорії, топінамбур, артишоку, спаржі, родзинках. Часто природний пребиотик додають в шоколад з низькою калорійністю, напої для схуднення, йогурти, випічку, кондитерські крему. Саме за рахунок інуліну хлібобулочна продукція виходить повітряною.


Зафакол для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту

Зафакол — унікальний рослинний засіб, що відновлює нормальну роботу товстого кишечника, зменшує запальні реакції, нормалізує перистальтику, мікробіоценоз. За рахунок комплексного впливу Зафакол  усуває дискомфорт (біль, спазми, здуття, важкість), регулює стілець, покращує якість життя, нормалізує психоемоційний фон.

До складу таблеток, крім інуліну, входять допоміжні речовини — бактерії, корисні для кишечника, кальцію бутират. ГМО немає. Зафакол можна застосовувати як добавку до щоденного раціону, джерело біфідобактерій, масляної кислоти, регулятор роботи органів шлунково-кишкового тракту при розладах.