Вченими було встановлено прямий зв’язок між патологіями печінки і хронічними стресовими навантаженнями. Так гепатит і цироз набагато частіше діагностували у пацієнтів, які постійно нервують і не висипаються. При цьому наявність шкідливих звичок, системних захворювань на цукровиий діабет та інших супутніх чинників, як показало дослідження, не обов’язково.

Щодня стреси переживають тисячі людей в усьому світі. Основний відсоток депресивних станів при цьому доводиться на роботу і особисті відносини. Напружена робота, постійні перевантаження чреваті тим, що організм виснажиться, а ви почнете хворіти.

Особливо страждає через стреси печінка. Її функції порушуються повільно, але безповоротно, якщо своєчасно не вжити заходів. Виною всьому вільні радикали, які активізують процеси накопичення жирів. Захисні, фільтраційні функції органу при цьому слабшають, збільшуються ризики ураження токсичними речовинами, небезпечними мікроорганізмами.

 

Що робити?

Після перенесеного стресу, емоційних перевантажень стежте за станом здоров’я. Якщо з’являться ознаки ураження печінки, обов’язково зверніться за лікарською допомогою. Лікар розпитає про скарги, проведе огляд, можливо, направить на аналізи. Для лікування зазвичай призначають препарати з урсодезоксихолевою кислотою, яке збільшують стійкість клітин печінки до дії токсичних речовин, відновлюють структуру, функції органу, активізують метаболізм. Також обов’язково потрібно усунути провокуючий фактор. Стреси негативно впливають на організм в цілому, порушують його нормальну роботу, тому лікування печінки тільки дієтою і ліками безглуздо.

 

Інші методи відновлення:
● відмовтеся від шкідливих звичок, виключіть міцний чай, каву з раціону (вони викликають нервове перенапруження, яке вам ні до чого);
● відкоригуйте дієту — налягайте на багаті вітаміном В продукти, а саме рис, курагу, насіння, пшеницю, приберіть порожню їжу, все гостре, жирне, солоне, їжте часто і потроху;
● висипайтеся, досить відпочивайте — постійні перевтоми дуже шкідливі для організму;
● займайтеся спортом — це може бути проста гімнастика, ранкові пробіжки або будь-який інший вид активності, півгодини тренувань в день достатньо;
● пийте відвар шипшини, настої лікарських рослин — вони тонізують організм, виводять шлаки, відновлюють нервову систему.

Можете пошукати свій спосіб поліпшення самопочуття і загального стану — наприклад, омолоджуючий масаж, косметологічні процедури, морські, грязьові ванни, дієти, йога.

Хороші результати у відновленні печінки дає біологічно активна добавка Бетаргін.
Розчин для перорального застосування дають дорослим, дітям старше 3 років. Він має збалансований амінокислотний склад, нормалізує всі види метаболізму. Прийом Бетаргіна буде корисний пацієнтам з патологіями серця, судин, ожирінням. Дорослим добавку прописують для нормалізації стану гепатобіліарної системи, запобігання можливих наслідків від гепатотоксичної дії алкоголю, медикаментів, інших токсичних агентів.

У дитячому віці Бетаргін застосовують при ацетонемічному синдромі.
Протипоказання — вагітність, лактація, індивідуальна непереносимість активних компонентів, жовчнокам’яна, сечокам’яна хвороби.