Приймаєте вітаміни, постійно п’єте БАДи, але стан здоров’я залишає бажати кращого? Не поспішайте звинувачувати виробників у тому, що вони випускають на ринок пустушки — можливо організм просто не засвоює мікроелементи так, як повинен це робити.
 
Кальцій.
Якщо в організмі недостатньо кальцію, страждають на кістки, суглоби. Організм сам почне в умовах дефіциту черпати речовини з «банку» або «депо», тому ви повинні стежити за самопочуттям, станом здоров’я, вживати заходів у разі потреби.
 
Кальцію багато у продуктах харчування, можна вживати його у вигляді біологічно активних добавок. Головна проблема в тому, що засвоюється зазвичай трохи більше 40% речовини, а цього катастрофічно мало здоров’ю. Дещо покращує результати спільний прийом кальцію та D3. Вітамін запускає складні процеси в травній системі, спрацьовує ланцюжок реакцій, і таблетка виконує свою роль так, як має це робити.
 
Засвоєння іонів кальцію здійснюється у дванадцятипалій кишці, тонкому кишечнику. Активні процеси регулює вітамін D, він забезпечує засвоєння до 90% вступає в організм кальцію. При цьому сам собою вітамін не активний, тобто приймати його в чистому вигляді сенсу немає. При надходженні в організм D перетворюється на D3 (процеси протікають у нирках та печінці).
 
 
 
Витамин D.
Як ми вже писали вище, вітамін D визначає якість засвоєння кальцію організмом. Особливо важливим є вміст достатньої кількості речовини в жіночому організмі під час вагітності, лактації, менопаузи. Якщо холекальциферолу мало, почне розвиватись остеопороз — прогресуюче захворювання, пов’язане з ламкістю, крихкістю кісток. Майже завжди наявність остеопорозу стає причиною переломів навіть при незначних травмах.
 
Концентрація кальцію в організмі залежить від особливостей поточного раціону харчування. Фаст-фуд, консерви, любов до копченостей та солодощів — це не те, що робить нас здоровішим. При цьому кальцій гостро необхідний нервовим клітинам, опорно-руховому апарату, м’язам. Якщо харчування збалансоване, мікроелемент надходить в організм у достатніх обсягах, накопичується на слизових оболонках. Допомагає йому вітамін D.

Як підвищити засвоюваність

 
Для нормального метаболізму вітаміну D потрібна достатня кількість вітаміну Е в печінці – якщо елемента мало, вітамін не вироблятиметься в достатній кількості і, відповідно, братиме участь у засвоєнні кальцію. Кількісний вміст D3 знижують деякі гіперліпідемічні, протисудомні препарати, протитуберкульозні засоби, проносні, барбітурати, гормони та інші речовини. Якщо пацієнт проходить відповідну терапію, йому потрібно приймати D3 в оптимальній формі.
 
Є ряд досліджень, які показують прямий зв’язок між засвоєнням кальцію, вітаміну D та біфідобактеріями. Якщо мікрофлора кишечника порушена, він працює не на повну силу, поставлені завдання так, як має, не вирішує. Саме тому лікарі у комплексній терапії низки захворювань рекомендують приймати БАДи. Зафакол D3 та вітаміни, які містять біфідобактерії, інулін, масляну кислоту, вітаміни D3, кальцій.