Ризики підхопити глистів у дітей є завжди, але влітку — під час відпочинку в таборах, на дачах — вони набагато вище. Ігри в пісочницях і на дитячих майданчиках, вживання немитих фруктів, брудні руки в роті — пара секунд, і паразити вже проникли в організм. Для зниження ризиків зараження до мінімуму потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, в інших ситуаціях допоможе знання симптомів і своєчасне вжиття заходів.

 

Суть проблеми

Глисти — це хвороботворні мікроорганізми, що харчуються рідинами, тканинами людського організму, залишками вже перевареної їжі. Підходить їм все, що буде знайдено. Наслідки зараження, особливо запущеного, серйозні — від сильної інтоксикації організму до пошкодження внутрішніх органів.

Спочатку глисти потрапляють в дванадцятипалу кишку, разом з кровотоком через легені направляються до бронхіальному дереву. Також черв’яки можуть перекривати просвіти тонкого кишечника, жовчних шляхів, викликати запалення, інші негативні процеси в шлунково-кишковому тракті.

 

Поширені паразити

Гострики з аскаридами — головні шкідники дитячого організму. Гострики — це дрібні черв’ячки білого кольору, аскариди теж маленькі, яйця обидва види черв’яків відкладають біля анального проходу.

Лямблії з власоглавами у дітей теж зустрічаються. Довжина волосоголовців може досягати 5 см. Селяться паразити в основному в кишечнику, в організмі живуть протягом 5-6-річного терміну. Лямблії зазвичай вибирають жовчний і кишечник.

Небезпечні звірі — токсокар. Якщо їм комфортно в організмі, починається активне зростання. Довжина хробака становить 18 см і більше. Паразити викликають напади сильного кашлю, лихоманку, навіть задуха.

 

Тривожні симптоми

Розглянемо ознаки, які повинні насторожити вас, спонукати вжити заходів. Перший і головний — різке схуднення, незрозумілі зміни апетиту. Дитина то поглинає все підряд, то взагалі відмовляється від їжі. Турбує млявість, швидка стомлюваність, постійна нудота, мігрені.

Інші ознаки зараження — свербіж, скреготіння зубами. Хоча бруксизм відносять більше до неврологічних проблем, при гельмінтозах він турбувати може. Сверблячка викликають головним чином гострики — після завершення певного життєвого циклу вони потрапляють в задній прохід, де відкладають яйця. Ці рухи і викликають «коросту». 

Глисти можуть провокувати алергії, шкірні висипи, часто стають причиною збоїв метаболізму. Малюки стають плаксивими, дратівливими, схильними до різких перепадів настрою.

 

Що робити

Для початку — пройти обстеження. Обстеження покаже, чи заражена дитина, і, якщо так, то чим саме. Основні аналізи — калу на яйця глистів, зіскрібок на ентеробіоз. Вони дають досить точні результати, але не завжди з першого разу. Саме тому кал на яйцегліст рекомендується здавати 3-4 рази в різні дні. Інші методи досліджень — біохімія крові, аналіз на антитіла.

Загальний тест крові теж допоможе виявити зараження. Якщо гемоглобін різко впав, ймовірно, причина саме в глистах. Також на гельмінтози вказує надмірна концентрація еозинофілів. Лікар може порекомендувати пройти дослідження крові на визначення типів імуноглобулінів до поширених категоріях паразитів. Проводиться дуоденальне зондування — воно дає повне уявлення про стан жовчного міхура, кишечника. Можуть бути корисними імунологічні тести. ІФА імуноферментний аналіз, ПЛР-діагностика, аглютинація латексу, непрямий гемагглютинация — більш рідкісні методи.

Лікування у дітей гельмінтозу досить тривалий, можливо, терапія буде потрібно всій родині. Головне для вас — не втрачати час проводити комплексну терапію, призначену лікарем.

Добре зарекомендував себе сироп ВОРМАТІК — універсальний, ефективний, комплексний, не токсичний, підходить для всієї сім'ї.