Геморой — варикоз вен прямої кишки в зоні заднього проходу. Патологія однаково часто діагностується у чоловіків і жінок. Вона виникає в результаті надмірного розтягування вен прямої кишки в результаті застоїв в органах малого таза. У зоні ризику кожен, так як головна причина застоїв крові — прямоходіння, сидяча робота. Розширені вени з часом схильні до тромбування, виразки, травмування, ущемлення.
 
Провокуючі фактори геморою:
● менструації, вагітність;
● прийом оральних контрацептивів;
● посилена гігієна заднього проходу;
● надмірна «любов» до клізм, проносних;
● неправильне харчування;
● види спорту на зразок велосипедної, верхової, мотоциклетної їзди;
● деякі професії — шофери, льотчики, програмісти.
 
Спадкова схильність теж грає свою роль. Профілактика не гарантує, що ви не зіткнетеся з проблемою взагалі, але ризики знизить в рази. Починати її потрібно в молодому віці, головна рекомендація — здоровий спосіб життя, то є правильне харчування, достатня активність, пр.
 

Перебіг патології

 

Перші етапи розвитку геморою проходять порівняно непомітно, але відчуття тяжкості в задньому проході, незручність, свербіж турбувати можуть. При хворобливих дефекаціях з’являються тріщини, випадають вузлики, можуть з’являтися і запалюватися тромбічні утворення освіти. Кровотеча спостерігається не завжди.
Болі носять індивідуальний характер, бувають хронічними, гострими. При випаданні внутрішніх вузликів пацієнт відчуває дискомфорт, часто з’являються набряки. Вірогідні кровотечі, розчісування, до хворобливих станів відносять екзему. Виділення зазвичай теж присутні — слизові або водянисті. Порушення стільця — закрепи або нетримання.
 

Діагностика

 
Щоб поставити діагноз, пройдіть обстеження у проктолога. Він огляне, при необхідності направить на аналізи. Перед обстеженням бажано зробити клізму. Геморой необхідно диференціювати від меланоми, фіброзних поліпів, вторинного сифілісу, раку, інших патологій. Правильне призначення лікування — запорука повного одужання. Для диференціальної діагностики лікар може направити вас на біопсію, аналіз крові, інші дослідження.
 

Як лікувати

 

Оперативне втручання — вірний, але не цілком гуманний спосіб лікування геморою. Сьогодні до операції вдаються лише в крайніх випадках через важку реабілітації. Є інші, більш щадні методики, чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим швидшим виявиться одужання. Прогресує патологія стрімко, тому не відкладайте. При своєчасному прийнятті заходів геморой можна повністю вилікувати.
 
Основні особливості лікування варикозу вен задньої кишки:
● усунення діареї, запорів, відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту;
● відмова від солоного, гострого, алкоголю;
● ретельний туалет анальної області, папір замініть вологими серветками або підмивання;
● важка фізична праця змініть на легкі види діяльності;
● гуляйте, робіть гімнастику.
 
Дієтична добавка Флего прискорить відновлення при геморої. У ній багато діосміна, гесперидину, антоцианидинов, азіатікозідов — речовин, необхідних для нормального функціонування венозно-лімфатичної системи. Прийом Флего курсами відновить процеси кровообігу, усуне венозні застої. БАД призначають для усунення проблем, профілактики.