У нормі діаметр простати дорівнює 3-4 см, але, незважаючи на невеликі розміри, при виникненні проблем простата здатна доставити масу неприємностей чоловікові. Основні — погана ерекція, труднощі при сечовипусканні.

 

Причини

Головні фактори, які викликають проблеми з простатою — це застійні явища і застуди. Грають свою роль гормональні збої — а саме неправильне співвідношення вільного тестостерону з дигідротестостероном. Для розвитку простатиту потрібен інфекційний агент.

 

Провокуючі фактори:
● сидяча робота;
● постійні запори;
● малорухливий спосіб життя;
● хронічні інфекційні процеси;
● стреси;
● дефіцит сну.

Для повного лікування потрібно точно визначити першопричину проблеми і усунути її.

 

Профілактика: всі методи

Профілактика простатиту буває первинною і вторинною. Первинна має на увазі попередження розвитку захворювання у поки що здорової людини. Вторинна зачіпає аспект попередження загострень в майбутньому, якщо патологія вже є. Вибирати профілактичну схему потрібно з урахуванням типу захворювання — воно може бути запальним, незапальним, хронічним бактеріальним, безсимптомним, гострим бактеріальним.

При хронічних простатитах перебіг захворювання залежить від переданої статевим шляхом патогенної флори, тому потрібно виключити наявність серйозних інфекцій (хламідії, міклоплазми, пр.). Для профілактики слід приділяти достатню увагу гігієні — особистої та сексуальних контактів. Застосування засобів бар’єрної захисту знижує ризики інфікування при випадкових зв’язках.

Потрібно стежити за здоров’ям в цілому — простатит може активно розвиватися через прогресуючих інфекцій зубів або запалення мигдалин. Передаватися збудник може з потоком крові в будь-яку частину організму — спосіб зараження називають гематогенним. В якійсь мірі ефективною буде дієта з достатнім вмістом мінералів, вітамінів, білка, повноцінний сон, дозовані фізичні навантаження.

 

Як уникнути застійних явищ

Застійні явища в простаті пов’язують з хронічними процесами запального або незапального характеру, зазвичай вони супроводжуються іншими проблемами, властивими для простатиту. Головний спосіб лікування — зміна способу життя. важливо скорегувати рухову активність, одягатися по погоді, уникати переохолоджень, знизити обсяги споживання алкоголю, відмовитися від жирної, пряної, гострої їжі. Корисні грубі волокна, клітковина, висівки.

 

Народні рецепти

Фахівці кажуть, що ефективність народних методів позбавлення від простатиту відносна, але в складі комплексної терапії при бажанні використовувати їх можна. Корисні такі трави як женьшень, рожева родіола, ехінацея, але врахуйте, що прийом настоянок і відварів підвищує тиск.

Для активізації кровообігу в органах малого таза застосовують флеботонікі. Фітозасоби з кінським каштаном, евкаліптом, японською софорою, виноградною кісточкою теж тонізують судини, покращують ерекцію.

У запущених випадках потрібно приймати лікарські засоби або рослинні біодобавки. Своєчасно призначена і правильно підібрана терапевтична схема поліпшить здоров’я, нормалізує самопочуття, не дасть патології перейти в хронічну форму. БАД Адолікс має натуральний збалансований склад і приносить швидке полегшення.