Погане самопочуття, різкі перепади настрою — реальність для більшості дівчат і жінок під час ПМС. Багато в чому полегшити стан можна, відкоригувавши дієту. Розповімо, що і як правильно їсти, щоб гормональні струси проходили відносно спокійно.
 

Що таке передменструальний синдром

 

ПМС — це не міф, а емоційний розлад, викликане місячними. В тій чи іншій мірі синдром турбує 80% всіх жінок світу, особливо схильна до йому вікова категорія від 30 до 45 років. Основні причини збоїв — різке підвищення вмісту прогестерону і естрогену в крові, порушення процесів обміну нейромедіаторних гормонів, недолік простагландину. Ці речовини регулюють процеси збудження кори мозку і протягом ендокринних процесів, відповідно, визначають настрій.

В юності ПМС турбує далеко не всіх дівчат, але з віком його прояви стають все більш вираженими.
 
Симптоми:
● набряки;
● спрага;
● сонливість;
● різке підвищення апетиту;
● мігрені;
● збільшення ваги на пару кілограмів;
● підвищення сальності волосся і шкіри;
● здуття живота;
● нестабільні показники кров’яного тиску;
● слабкість м’язів.
 

Що включити в раціон

 

При ПМС допомагають такі продукти як:
Цільнозерновий хліб — вони багаті на магній, вітаміни, тому ефективно знімає м’язову напругу, бореться з авітамінозом, депресією, втомою. Можна вживати хліб в чистому вигляді або робити бутерброди.
 
Йогурти — кальцій і вітамін Д в рази знижують ступінь вираженості негативних симптомів під час передменструального синдрому. Також це ідеальний продукт від проблем з травленням.
 
Мигдальне масло — воно багате клітковиною, тваринним білком, які стабілізують цукор в крові, знижують тягу до солодощів. Можете мазати масло на часточки груші або той же цільнозерновий хліб.
 
 
Чай — але не будь-який, а заспокійливий з ромашкою або м’ятою. Додатково порушувати нервову систему кофеїном під час ПМС ні до чого. Ромашка добре розслабляє, меліса бореться з тривогою, а імбир знімає набряки, усуває нудоту.
 
Банани — ідеальний продукт від примх жіночого циклу. У бананах багато калію, магнію, вітаміну В6. Вони допоможуть від набряків, не дають воді затримуватися в організмі.
 
Кавуни — сезонний, зате дуже корисний. Він і солодкий, і стимулює роботу нирок, відмінно знімає набряки.
 
Морепродукти — рівень заліза в крові під час менструації різко падає, тому можна дати організму підтримку заздалегідь. Також морепродукти ефективні від стресів. Крім устриць і червоного м’яса, непогано вирішують проблему гранати.
 
Від зайвої солі відмовтеся, оскільки вона додатково буде затримувати рідину і посилить набряки, може провокувати здуття живота, посилювати спазми. Кількість цукру теж бажано звести до мінімуму, оскільки він порушує нормальні процеси всмоктування вітамінів і мінералів. А якщо в організмі мало вітаміну В, цінних мікроелементів, може зростати м’язову напругу, з’являються спазми, аномальні маткові скорочення.
Нормалізують стан м’язових тканин продукти, які підвищують обсяги вироблення антіспазматіческіх простагландинів. Деякі сорти риби багаті лінолевою жирною кислотою, що сприяє релаксації. Багато кислоти в насінні льону, гарбуза, волоських горіхах. Можна включати в меню бурий рис, жито, ячмінь, просо — природні джерела білка, калію, кальцію, магнію, вітамінів, клітковини. Магній і кальцій знімуть напругу в м’язах, клітковина відновить кишкову функцію, калій надасть виражену сечогінну дію. Показано налягати на овочі та фрукти, багаті протизапальні натуральними речовинами. Чорний шоколад під час ПМС теж буде як не можна до речі.