fbpx

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВИСОКИЙ ХОЛЕСТЕРИН В ПЛАЗМІ КРОВІ

Cholesterin

В організм людини холестерин потрапляє з кишечника в ході процесів всмоктування. Також речовина може синтезуватися в печінці з ацетату. У великих кількостях холестерин міститься в нервових волокнах, клітинах мозку, в плазмі крові його обсяги обмежені. Якщо вони сильно збільшуються, виникають різні проблеми.

Що таке норма вмісту холестерину в плазмі крові

Поняття норми в медицині та клінічної біохімії відносно і при цьому є одним з найважливіших. Згідно з результатами епідеміологічних досліджень, стає очевидним існування взаємозв’язку між високим ризиком розвитку ішемії і надлишком холестерину в плазмі крові.

Підвищена концентрація холестерину в організмі може призводити до розвитку серцево-судинних захворювань, підвищує ризики виникнення серцевих нападів. Тому даний показник потрібно строго контролювати і вживати заходів у разі потреби.

Холестерин — представник ліпідів стероїдного типу, він участь в процесах утворення енергії в організмі не приймає. Саме тому підвищений вміст холестерину не несе ніякої користі, а ось до негативних наслідків приводити може. Основне — розвиток атеросклерозу, що супроводжується вираженим ураженням кровоносних судин. Є залежність між коронарними порушеннями від рівня концентрації холестерину в крові. Якщо вражені судини серця, можуть розвиватися інфаркт або ішемія міокарда, мозкових судин — інсульти, судин ніг — атрофія нижніх кінцівок.

Який буває холестерин

В організмі людини є хороший і поганий холестерин. Обидві форми знаходяться в плазмі крові в складі ліпопротеїнів — а саме комплексних складних з’єднань з білками і жирами в складі. Хороший холестерин — ліпопротеїни високої щільності. Головна функція хорошого холестерину — постійне перенесення з крові до печінки для переробки, виведення з організму. Речовина запобігає серйозні захворювання, очищає внутрішні судинні стінки.

Поганий холестерин осідає всередині артеріальних стінок, утворюючи на них бляшки. Також він з’єднується з апопротеинами з утворенням жиробілкових комплексів (ЛПНЩ). Саме поганий холестерин несе небезпеку для здоров’я.

Його підвищений вміст здатен викликати:
● пошкодження артерій;
● інфаркт міокарда;
● атеросклероз;
● стенокардію;
● патології судин, серця;
● інсульти і міні-інсульти.

Для поліпшення вмісту хорошого холестерину показана помірна фізична активність. Поганий знизить низкоуглеводная дієта. Прибирати з раціону потрібно чіпси, майонез, випічку, напівфабрикати, смажені страви. Для перевірки рівня холестерину роблять біохімічний аналіз крові.

Як зрозуміти, що підвищений холестерин

Регулярно здають аналізи далеко не всі, хоча холестерин по крові видно відразу — і сенс проходження скринінгів є. Більшість людей дізнається про те, що щось не так, після появи симптомів атеросклеротичного ураження артерій.

На проблему вказують:
● порушене мозковий кровообіг;
● ішемічна хвороба серця;
● гіпертонія;
● ожиріння;
● проблеми з нирками і печінкою.

Щоб дізнатися точний зміст загального холестерину, потрібно здати кров на маркери ліпідного профілю. Загальний холестерин — основний ліпід крові, синтезується гепатоцитами, що надходить в організм людини разом з їжею. Якщо є приводи для занепокоєння, відвідувати лабораторію зайвий раз не хочеться, можна купити тестер для домашнього застосування. Періодично перевіряти вміст холестерину рекомендовано всім після 25 років.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку

Доставка «Meest» – від 2-х до 4-х днів
Важливо!!!

При отриманні товару обов’язково перевіряйте відповідність, цілісність і комплектацію! Якщо виникли проблеми — обов’язково проінформуйте менеджера в день отримання!

Приєднуйтесь до наших підписників!

Хочете одним з перших дізнаватися про наші новинки, акції та отримувати цікаву інформацію з нашого Блогу?