Холестерин — ворог номер один для судин, серця. Але чи варто ставитися до нього так категорично, можливо, в даній речовині є цінне для організму? Про те, чому не потрібно боятися жирів, повністю відмовлятися від яєчних жовтків і як приборкати хороший-поганий холестерин, ви дізнаєтеся далі.
 
Що це таке
 
Холестерин — жироподібна з’єднання органічного походження. Воно є у всіх органах, тканинах, формує мембрани клітин, каркас тіла. У рослинних жирах холестерину немає. У нормі речовина не небезпечна і навіть необхідно для синтезування тестостерону, кортизолу.
 
Також холестерин:
● регулює імунні процеси;
● потрібен для синтезування вітаміну D;
● незамінний для нормального розвитку дитини;
● є важливою складовою жовчі.
 
Вживається з їжею холестерин на склад крові впливу практично не робить, близько 75% даної речовини організм виробляє сам. Більш того, безжирова дієта здатна погіршити ситуацію. Адже якщо в щоденному раціоні холестерину мало, організм посилено виробляє його, підвищуючи тим самим ризики розвитку атеросклерозу. Причина судинних бляшок — не рівень холестерину, а судинні ушкодження. Холестерин якраз є будівельним матеріалом для ремонту цих дефектів.
У зоні небезпеки норма холестерину в крові дорослої людини 5,5 ммоль/л. Якщо вона підвищена, це не означає, що потрібно шукати ліки і терміново щось приймати. Головне знайти причину проблеми, яка в більшості випадків не в їжі. Підвищений холестерин небезпечний збільшенням ризиків розвитку захворювань судин, серця, метаболічних проблем. Самолікування протипоказане, корекція способу життя обов’язкове. Перше, що ви можете і повинні зробити — скинути зайву вагу, почати займатися спортом, кинути палити.
 
Що робити?
 
Засоби для зниження холестерину бувають медикаментозними і немедикаментозними. У першому випадку показаний прийом препаратів, в другому корекція способу життя, системи харчування. Зі спеціальних засобів для зниження рівня холестерину найчастіше використовують статини — формули ефективні, але досить токсичні, мають широкий перелік побічних ефектів. Приймати статини можна тільки за показаннями лікаря.
 
Немедикаментозні терапія передбачає:
● вживання достатніх обсягів білка — він зміцнить стінки судин, захистить структури від пошкоджень;
● нормалізація мінерального, вітамінного складу раціону — можете приймати препарати курсами;
● активний спосіб життя — фізичні навантаження не дадуть холестерину відкладатися;
● схуднення — зайва вага викликає багато різних проблем.
 
Правильних жирів в раціоні повинно бути достатньо — це авокадо, горіхи, яйця, жирна риба, масло, молоко.
Корисні дієтичні добавки — з коренем кульбаби, артишоком, які нормалізують роботу жовчного, печінки, шлунково-кишкового тракту, відновлюють метаболізм. БАДи мають натуральний безпечний склад і гарну ефективність.
При підвищеному холестерин хороші результати показує Артижель. Він нормалізує роботу жовчного, печінки, відновлює клітинні структури органів, покращує якість виділеної жовчі, усуває застої, згустки.