Антиоксиданти: Що це і чому вони важливі?
В організмі людини весь час відбуваються хімічні процеси, які сприяють накопиченню поживних речовин та утворенню небезпечних — вільних радикалів. Саме вони є причиною окислювального стресу, що провокує розвиток численних захворювань. Вільні радикали порушують роботу імунної системи, знищують корисні мікроелементи та призводять до запальних процесів. Протистояти цим процесам можуть антиоксиданти — молекули, які захищають клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Застосовуються у медичній та косметологічній сфері: від покращення здоров’я до косметичних процедур. На нашому сайті ви знайдете антиоксиданти природного походження, які допоможуть підтримувати здоровий організм: Біо насіння коноплі, Гінкго Білоба порошок та Біо порошок Ашваганди.
Що таке антиоксиданти?
Антиоксиданти — це хімічні сполуки, що нейтралізують вільні радикали та захищають організм від окислювального стресу. Негативний вплив зовнішнього середовища, незбалансоване харчування, постійний недосип і стреси сприяють утворенню та збільшенню кількості вільних радикалів. Щоб не допустити такого стану треба насичувати організм антиоксидантами, споживаючи відповідні продукти.
Види антиоксидантів
Антиоксиданти поділяються на два типи: природні та синтетичні. Перші містяться у харчових продуктах та рослинах, другі використовуються в промисловості та медицині для збільшення терміну зберігання різноманітних речовин.
Залежно від здатності до розчинення, антиоксиданти бувають жиро- та водорозчинні.
Водорозчинні антиоксиданти діють у рідинах та поза клітинами, тоді як жиророзчинні захищають жирові тканини. Важливі антиоксиданти, які містяться у їжі:
- Вітамін С — запобігає простудним захворюванням, нейтралізує різні види радикалів.
- Вітамін Е — корисний для імунітету та здоров’я шкіри.
- Вітамін А — забезпечує молодість та пружність шкіри.
- Флавоноїди — мають протизапальні властивості, покращують роботу нервової системи.
Тому важливо включати в раціон різноманітну їжу, багату на всі види антиоксидантів.
Чому важливо вживати антиоксиданти?
Наш організм виробляє антиоксиданти самостійно, але не в достатній кількості. Крім цього, запаси сполук руйнуються під час паління й вживання алкоголю. Коли вільні радикали мають перевагу, виникає окислювальний стрес, який призводить до руйнування клітин, ослаблення імунітету. Найвищий ризик у період епідемій та інфекційних захворювань.
Значення антиоксидантів для здоров’я людини
- Неврологія. Запобігають появі нейродегенеративних захворювань та зміцнюють нервову систему.
- Імунна система. Сприяють швидкому одужанню без перебігу у хронічну форму.
- Серцево-судинна система. Нормалізують артеріальний тиск та попереджають розвиток патологій серця.
- Знижують ризик захворювання деякими формами раку.
- Косметологія. Покращують стан шкіри, борються з ознаками передчасного старіння.
Сучасні дослідження підтверджують, що при активному споживанні продуктів, багатих на антиоксиданти, зменшується ризик серцево-судинних та інших небезпечних захворювань.
Джерела антиоксидантів
Залежно від віку, стану здоров’я та фізичного навантаження визначається щоденна норма вживання антиоксидантів з певних продуктів. Найбільше їх в рослинній їжі: фруктах, овочах, горіхах та ягодах. Антиоксидантні властивості визначають за забарвленням рослин, так, найбільш поживні плоди червоних та темних відтінків. Продукти з найбільшим вмістом:
- Полуниця, малина, чорниця, ожина, слива, вишня, гранат, журавлина.
- Буряк, червоний перець, гарбуз, баклажан, шпинат.
- Лікарські рослини: артишок, розмарин, ромашка, полин, шавлія, шипшина.
- Печінка, риб’ячий жир, консервована риба.
- Темний шоколад, зелений чай.
- Гарбузове насіння, сухофрукти, куркума.
- Оливкова олія.
Важливо дотримуватися балансу у раціоні та споживати антиоксиданти у помірній кількості, поєднуючи їх з іншою корисною їжею: крупи, молочна продукція, нежирне м’ясо, риба.
Додатковим джерелом антиоксидантів є натуральні харчові добавки:
- Біо насіння коноплі — містить вітамін Е, залізо, фосфор та магній.
- Гінкго білоба — антиоксидант, який запобігає пошкодженню кровоносних судин та виникненню серцево-судинних захворювань.
- Біо порошок Ашваганди — цілюща рослина з Гімалаїв, захищає від стресу, покращує пам’ять та підтримує емоційний баланс.
Щоб переконатися в ефективності БАДів читайте статтю: Бад:міфи й реальність https://foodsup.com.ua/bad-mify-i-realnist./
Що заважає засвоєнню антиоксидантів організмом?
- Жирна та гостра їжа.
- Надмірне вживання фастфуду.
- Кондитерські вироби.
- Алкоголь та цигарки.
- Антибіотики чи інші медичні засоби.
Роль антиоксидантів в косметиці
Не так давно науковці дослідили значний вплив захисних молекул від вільних радикалів у косметичній сфері. Вони здатні переривати окислювальні процеси та захищати клітини шкіри від пошкоджень, а також продовжити термін зберігання природних інгредієнтів в косметичних продуктах.
Корисні властивості антиоксидантів на шкіру:
- Захист від передчасного старіння: боротьба зі зморшками, пігментними плямами, збереження еластичності шкіри.
- Підтримка гідратації для необхідного рівня зволоження.
- Захисна функція від зовнішнього середовища: ультрафіолетове випромінювання, забруднене повітря. Але вони не замінюють сонцезахисну косметику та потребують додаткового захисту.
- Стимулювання вироблення колагену для підтримки пружності шкіри.
Правильне використання косметичних засобів з антиоксидантами допоможе зберегти молодість та здоров’я шкіри.
Отже, антиоксиданти підтримують організм людини, захищаючи від негативного впливу довкілля, шкідливих звичок та постійних стресів. Маючи певний запас молекул, імунітет зміцнюється, зникає ризик хронічних захворювань, уповільнюється процес старіння.