fbpx

АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ

Alergiya
Алергія — бич сучасного людства, все частіше вона зустрічається у дітей. Малюки, дошкільнята, школярі мають не сформувався до кінця імунітет, їх організм не може повноцінно протистояти стресовим факторам. Тому батькам потрібно знати, звідки беруться алергії, якими вони бувають, і що робити.

Причини

Алергічні реакції викликають збої в роботі імунної системи. Запускають відповідні процеси алергени — специфічні речовини, на які імунітет реагує некоректно, провокує запалення. Основні учасники патологічного процесу — лейкоцити, лімфоцити, гістаміни.

Дитячий імунітет набагато слабкіше дорослого, на негативні зовнішні впливи належним чином реагувати ще не навчився. Це відбувається через те, що імунна система формується з часом як реакція на певні зовнішні чинники. Чим молодша дитина, тим нижче буде опірність до стресових впливів.

Провокатори

Алергії найчастіше розвиваються на:
• продукти харчування;
• побутову хімію;
• шерсть тварин;
• пил;
• медикаменти;
• пилок;

Іноді в якості провокуючих агентів виступає секрет комах, який вони вводять під шкіру при укусі, сонце, холод. Харчова алергія вперше проявляється, якщо мама їсть заборонені продукти, коли годує грудьми, або після переведення з грудного молока на звичайний стіл — спочатку це прикорм, а потім і «дорослі» страви. Найчастіше дитячий організм негативно реагує на томати, цитрусові, яйця, мед, какао, молочні продукти, червону рибу.

Шерсть, мед і пилок потужні алергени — негативна реакція на них проявляється у вигляді сльозотечі, нежиті, рідше дерматитів, нападів бронхіальної астми. Пил і шерсть самі по собі безпечні, на відміну від містяться в них тваринних білків (в краплях сечі, слини, пр.). Токсичні компоненти є практично у всіх засобах побутової хімії — шампуні, мила, пральні порошки.

Типи алергічних реакцій

Алергії у дітей проявляються по-різному, легкі форми проходять самі по собі і швидко, особливих незручностей не доставляють. Є алергічні реакції, які значно знижують якість життя і небезпечні серйозними наслідками аж до летального сходу.

Основні прояви:
• свербіж;
• сльозотеча;
• дерматити;
• риніт;
• кропив’янка;
• астма;
• анафілактичний шок;
• набряк.

Найнебезпечніша форма — анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк також може привести до летального результату (якщо викличе спазм дихальних шляхів). Обидва стани вимагають негайної госпіталізації.

Симптоми алергії в залежності від її типу можуть бути місцевими і загальними. Місцеві зустрічаються найчастіше — до них відносять дерматити, кропив’янка, висипання на шкірі. Є ризики розвитку набряклості через порушення ступеня проникності капілярів. Системні прояви — задишка, риніт, сльозовиділення. Червоні плями часто супроводжують алергію, але самі по собі її ознакою є – можливо, проблема в дерматологічних патологіях, вірусних інфекціях. Також характерні бляшки, які з часом можуть ставати більш генералізованими, вказують на укуси комах.

Як лікувати

Для успішного лікування потрібно правильно виявити алерген і усунути контакт з ним. Почніть з продуктів підвищеної алергенність, переконайтеся, що в дитячій чисто, виключіть ризики впливу інших негативних факторів. Медикаменти дуже часто викликають небажані реакції — якщо недавно було розпочато нове лікування, проблема, ймовірно, саме в ньому. Лікарські препарати, які приймає мама, яка годує, теж безпосередньо впливають на дитину. У важких випадках можна здати кров на проби — вони покажуть, на що саме організм так реагує.

У Вас нет накопительной скидки. Пожалуйста, авторизируйтесь, чтобы узнать Вашу текущую накопительную скидку