Цистит — це запальний процес інфекційного характеру в сечовому міхурі, який часто рецидивує. Збудник — клебсіели, ентерококи або кишкова паличка (паличка — найчастіше). Клінічна картина — сильні болі, кров у сечі. Аналіз на лейкоцити при цьому може бути хорошим.

 

Види патології

Цистит і у чоловіків, і у жінок може бути гострим, хронічним. При гострому будуть турбувати різі, болі, часте убоге сечовипускання. Домішки крові з’являються при геморагічної формі. Загрози здоров’ю, життю гостра форма не несе. Для хронічного циститу будуть характерними постійні або періодичні болі, тиск, тяжкість в лобку. Вони посилюються при наповненні сечового, максимальну інтенсивність мають ближче до кінця процесу сечовипускання. 

Вірогідні імперативні позиви в туалет, неутримання сечі. Ця симптоматика не «смертельна», але хворого виснажує здорово. Саме впертий перебіг інтерстиціальний цистит. Хворобливе сечовипускання в даному випадку відбувається до 40 разів на день, пов’язане з сильними болями. Січовий, якщо нічого не робити, з часом скривиться, буде потрібно хірургічне лікування. Для постановки діагнозу потрібно буде здати ряд аналізів.

 

Причини

Один з основних провокуючих чинників в розвитку циститу — переохолодження.
Продуло кондиціонером, промочили ноги, довго терпіли, тому що не було де сходити в туалет, носите тісне не натуральні білизна — і ось воно, загострення.

 

Інші причини:
● низький рівень статевих жіночих гормонів (у жінок);
● рН піхви більше 5 (також для жінок);
● регулярні запори;
● синдром роздратованого кишечника;
● гіподинамія (причина застоїв крові в органах малого таза);
● вагінальна ектопія (анатомічні особливості будови статевих органів у жінок);
● гіпермобільний зовнішній отвір уретри.
Якщо проблема загострюється після статевого акту, обстеження і лікування повинні пройти обидва партнера.

 

Терапія

При гострій формі циститу рекомендовані спокій, щадна дієта, рясне пиття. Також потрібно уникати переохолоджень тіла, стежити за регулярністю функції кишечника, виключити на час лікування статеві контакти. Якщо болі сильні, допоможуть нестероїдні протизапальні свічки. Антибактеріальну терапію призначають після аналізу ступеня чутливості флори на антибіотики, без тесту застосовують тільки уроантисептики, рослинні діуретики. При геморагічному циститі уроантисептики марні.

Короткі курси антибіотиків, тим більше, без врахування ступеня чутливості флори до різних речовин часто не приносять користі. Потрібно виявити осередок інфекції і пролікувати його, жінкам — розібратися з наявними гінекологічними захворюваннями.

Протизапальна, імунотерапія хронічних циститів часто поєднується з внутрішньоміхуровим введенням лікарських препаратів, але точніше вам скаже лікар. Необхідно після лікування проводити щомісячне бактеріологічне дослідження сечі. Можливо, інфекція буде виявлена ​​повторно.

 

Сальвірен при циститі

Сальвірен — желатинові м’які капсули для перорального застосування. Вони мають натуральний рослинний склад, будуть корисні при гострих, хронічних формах патології. До складу капсул входять журавлина американська, шавлія, вітамін С. Добавка підходить в якості джерела глікозидів, флавонолів, органічних цінних кислот. Дорослим достатньо вживати по капсулі двічі на день, оптимальну тривалість курсу розрахує лікар.