Глисти — небезпечні паразити, що отруюють організм, роблять негативний токсичний вплив на печінку, нирки та інші органи. Розвиток гельмінтів залежить від їх типу — одні існують у вигляді личинок, інші завдають шкоди тільки досягнувши стан дорослих особин. Ехінококи, бичачі ціп’яки змінюють господаря двічі за період життя, лентець тричі, є ті, які не мігрують взагалі. Найчастіше паразити з’являються в кишечнику, але є ті, які вибирають в якості постійного місця проживання м’язи, кров, серце, мозок, очі.

 

Ознаки інвазій

Зараження може протікати безсимптомно або супроводжуватися характерними проявами.

 

Основні ознаки гельмінтозів:
1. Психічні, нервові розлади — інтоксикації, поряд з іншими, провокують агресію, гнів, викликають проблеми зі сном, концентрацією уваги. Людина часто скаржиться на зниження працездатності, слабкість.
2. Болі, дискомфорт, здуття живота, проблеми зі стільцем, скачки апетиту.
3. Анемія — втрата крові йде через пошкодження слизових кишечника і того, що паразити п’ють кров господаря.
4. Затримки росту, розвитку – характерні в дитячому віці при сильних інвазіях.
5. Загострення хронічних захворювань — будь-яких, які є у пацієнта, прив’язки до місця зараження і проблемній зоні немає.
6. Токсичні і алергічні реакції — це висип, плями і так далі.

Перераховані симптоми не є специфічними і характерні для багатьох захворювань, але при їх появі насторожитися варто. Обов’язково вживайте заходів, якщо помітите у себе цілий набір ознак.

 

Небезпека гельмінтозів

Паразити харчуються кров’ю, соками тканин людини, забирають з кишечника вітаміни, мікроелементи. В результаті інвазій організм позбавляється потрібних йому для нормальної діяльності поживних речовин, може розвиватися недокрів’я. Також паразити постійно виділяють токсичні речовини, всмоктується в кров і розноситься до всіх органів. Це завдає величезної шкоди здоров’ю, може викликати серйозні і несумісні з життям патології.

 

Шляхи зараження

Шляхи зараження залежать від типу паразита. Основні — грунт, вода, овочі і фрукти, контакт з хворою людиною. Яйця можуть переносити мухи, деякі черв’яки живуть в рибі, в домашній худобі, яких вживає в їжу людина. У домашніх кішок-собак можуть бути аскариди, причому в зоні ризику всі — кішка може не гуляти по вулиці, але сире м’ясо вона їсть. Багато що залежить від дотримання вимог особистої гігієни. Ніяких спільних рушників, щіток бути не повинно. Яйця аскарид передаються через спільний посуд, під час поцілунків.

 

Як лікувати

Схема терапії зазвичай підбирається індивідуально з урахуванням типу паразитів (його покаже аналіз). Беруться до уваги такі фактори як вік, наявність хронічних захворювань, стан здоров’я, інтенсивність захворювання, вид глистів. Терапія найчастіше комплексна, грунтується на прийомі хімічних засобів або БАДів. Хімічні ліки — це теж токсини, які негативно впливають на печінку. Після такого курсу терапії доведеться відновлювати організм.

 

Переваги Ворматіка

Ворматік — сироп з приємним смаком, тому його люблять діти. Склад натуральний, рослинний, ефективність комплексу висока. Засіб не тільки вбиває глистів, але і відновлює організм після їх руйнівного впливу. Поступово знижується ступінь інтоксикації, проходять алергії, нормалізується робота органів травлення, зміцнюється імунітет.

 

У складі Ворматіка є:

                                                                                    

      насіння гарбуза                               листя горіха                                            часник                                        гіркий полин                                        чебрець

 

                               

Через те, що сироп не містить токсичних речовин, він практично не має протипоказань, може використовуватися практично без обмежень за віком. Ворматік ефективний від різних видів гельмінтів, має загальнозміцнювальну, тонізуючу дію.

Курс становить 2 тижні, при необхідності його повторюють після перерви. Добове дозування не перевищуйте.

 

Профілактичні заходи

Регулярно мийте руки, особливо після вулиці і перед їжею. Продукти до вживання в їжу ретельно промивайте, якщо це можливо, то обдавайте окропом. М’ясо, рибу ретельно проварюйте та прожарюйте. Це не дасть 100% захисту від зараження, але ймовірні ризики знизить в рази. Дітям регулярно проводять планові дегельментізаціі, оскільки вони в групі ризику по зараженню паразитами.