Простатит стрімко молодшає — сьогодні його все частіше діагностують у чоловіків 25-30 років. Без своєчасного лікування високі ризики розвитку ускладнень — включаючи безплідність. Тому проблемою потрібно займатися, і чим раніше ви почнете робити, тим краще.

 

Суть проблеми

Простатит — ураження передміхурової залози або простати, поширена патологія сечостатевої системи чоловіків. Причини можуть бути інфекційними та неінфекційними. Переохолодження, ослаблення імунітету, сидячий спосіб життя, незбалансоване сексуальне життя, стреси, інфекції, любов до алкоголю, жирної їжі — основні провокуючі фактори. Так що якщо хочете звести ризики захворіти до мінімуму, виключіть їх.

Передміхурова залоза — невеликий, але дуже значущий для здоров’я чоловіка орган. Вона має величину, як у волоського горіха, розташована в самому початку сечівника. Головна функція простати — вироблення секрету, що відповідає за життєздатність, рухливість сперматозоїдів.

 

Форм простатиту чотири:
● гострий;
● хронічний абактеріальний;
● безсимптомний хронічний;
● хронічний бактеріальний.

Перший тип патології найрідкісніший і важкий, його викликає інфекція. Симптоми виражені — болі в тазу, різке підвищення температури тіла, домішки крові в сечі, дискомфорт під час еякуляції і ін. Пацієнту при гострій формі потрібна термінова медична допомога аж до госпіталізації. Решта видів простатиту мають хронічний перебіг, менш яскраво виражені симптоми, але вони ширше поширені і важче діагностуються.

 

Ознаки хронічного простатиту:

● болі внизу спини, живота;
● дизурія;
● нехарактерні виділення з уретри;
● сексуальні розлади.

Іноді при безсимптомному перебігу особливих проявів немає взагалі, і поставити точний діагноз допомагають тільки аналізи.

 

Діагностика

При підозрах на простатит хворий повинен відвідати уролога. Лікар розпитає про скарги і проведе пальпацію простати — фізикальне обстеження дозволяє оцінити стан, розміри залози.

 

Також можуть знадобитися:
● трансректальне ультразвукове обстеження;
● дослідження секрету простати;
● мазок з уретри на лейкоцити і інші мікроби;
● дослідження еякуляту;
● аналіз сечі (загальний);
● цитологія та бактеріологія сечі;
● розрахунок ПСА (білок, який виробляють клітини простати);
● уродинамічне дослідження (для постановки діагнозу в складних випадках);
● цистоскопія (застосовують за суворими показаннями, переважно при травмах і перед операцією).

Всі обстеження проходити ні до чого, що потрібно саме вам, скаже лікар.

 

Як лікувати

У лікуванні простатиту застосовуються різні методи. Вибір оптимального залежить від типу, ступеня захворювання, наявності ускладнень, індивідуальних особливостей організму пацієнта. Процедури проводять удома або в клініці. Для успішного одужання потрібен комплексний підхід.

 

Медикаментозне лікування передбачає:
● прийом антибіотиків;
● терапіянестероідамі;
● застосування альфа-блокаторів.

Антибіотики є сенс використовувати при бактеріальних формах. Альфа-адреноблокатори допомагають при хронічному перебігу захворювання як знеболююче і засіб від набряків. Нестероїдні препарати — головний засіб при гострих формах запалень. Самолікуванням займатися не можна.

У ряді випадків лікар може направити пацієнта на хірургічне втручання. Трансуретральна резекція передбачає видалення ділянки тканин передміхурової залози або простати цілком для ослаблення ступеня тиску на канал сечовипускання. Простатектомія (аденектомія) — це повне видалення залози. Інші способи терапії простатиту — термальний, ультразвукова, кріодеструкція, лазер, магнітолазероіндуктотерапія, стентування, масаж.

Адолікс — комплекс рослинних натуральних екстрактів для збереження, підтримки чоловічого здоров’я. До складу входять екстракти кропиви, пальми карликової, лікопен, вітамін Е. Підсумок курсового прийому — нормалізація сечовипускання, зменшення гостроти, числа позовів, зняття набряку. Засіб практично не викликає побічних ефектів, купити його ви можете в нашому інтернет-магазині.